Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alkaş: Yabancı Markalar Türkiye'ye Gelmeye Hazır

ABD merkezli gayrimenkul ve danışmanlık şirketi Jones Lang LaSalle Türkiye Ofisi, yayımladığı 'Türkiye Gayrimenkul Piyasası 2009 Yılı ve 2010'a Bakış' raporunda bu yıl için umutlu bir tablo çizdi. 2010-2011'de Türk perakendecilerin, özellikle Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere yurtdışı yatırımlarına ilgisinin yoğunlaşacağını belirten

Sabah Gazetesi
Alkaş: Yabancı Markalar Türkiye'ye Gelmeye Hazır

ABD merkezli gayrimenkul ve danışmanlık şirketi Jones Lang LaSalle Türkiye Ofisi, yayımladığı 'Türkiye Gayrimenkul Piyasası 2009 Yılı ve 2010'a Bakış' raporunda bu yıl için umutlu bir tablo çizdi. 2010-2011'de Türk perakendecilerin, özellikle Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere yurtdışı yatırımlarına ilgisinin yoğunlaşacağını belirten Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, Avrupalı markaların da Türkiye'ye gelmesi için görüşme halinde olduklarını söyledi.

Eski canlılık olmamasına rağmen perakende sektörünün 2009'dan daha iyi bir performans sergileyeceğini savunan Alkaş, "2010 ve sonrasında İstanbul daha da önem kazanmaya devam edecek. İstanbul'dan yakın coğrafyaya da proje üretimi ve aktarımı sürecek. Daha fazla Türk markası Suriye, Libya, Arnavutluk, Dubai ve Kuzey Irak'a gidecek. Mısır ve Dubai'ye ilgi gösteren markalar arasında akla ilk gelenler LCW, Koton, Park Bravo ve İpekyol. Mısır, Türkiye'yi perakende konusunda kendine rol model olarak almış durumda" dedi. Avrupa perakende piyasasında yaşanan kriz nedeniyle 2010'da İspanyol ve Portekiz markalarının Türkiye'ye girişini beklediklerini belirten Alkaş, Türkiye'nin 18-20 milyar dolarlık yabancı yatırıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Yatırımda turizm ve perakende sektörlerinin öne çıktığını belirten Alkaş, görüşme halinde oldukları markalar arasında Zippy, Sport Zone (Portekiz), Siera, Cortefiel, El Corte Ingles (İspanya), Hollister (ABD), H&M (İsveç), Chanel'in (Fransa) olduğunu söyledi.

2010-2011'de Türkiye'ye girmeyi planlıyorlar

Zippy (Portekiz): Bebek ürünleri markası
Sport Zone (Portekiz): Spor ürünleri mağazası
Cortefiel (İspanya): Kadın ve erkek giyim
El Corte Ingles (İspanya): Perakende zinciri
Hollister (ABD): Kadın ve erkek giyim markası
H&M (İsveç): Kadın ve erkek giyim markası
Chanel (Fransa): Dünyaca ünlü moda markası

http://www.yapi.com.tr/haberler/alkas-yabanci-markalar-turkiyeye-gelmeye-hazir_76572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!