Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Allianz İş Dünyası Risk Raporu: Yangın ve Patlama Riski Artıyor

Allianz Global Corporate & Specialty uzmanlarının araştırmaları sonucu hazırlanan İş Dünyası Risk Raporu’nda dikkat çeken risklerin başında, işlerin kesintiye uğraması, doğal felaketler ve yangın geliyor. Geçtiğimiz yıl riskler arasında 10’uncu sırada yer alan 'yangın ve patlama riski' bu sene yedi sıra birden yükselerek 3’üncü sıraya yerleşti.

yapi.com.tr
Allianz İş Dünyası Risk Raporu: Yangın ve Patlama Riski Artıyor

Allianz tarafından hazırlanan risk raporu, işletmelerin karşılaşabileceği riskleri sıralıyor. İlki 2011 yılında hazırlanan raporun ikincisi, 28 ülkeden 500’ü aşkın Allianz uzmanının katılımı ve değerlendirmesiyle hazırlandı. 2012 Allianz İş Dünyası Risk Raporu’na göre uzmanların yüzde 45.7’si şirketleri bekleyen risklerin zirvesine işlerin durma noktasına gelmesini koyuyor. İkinci sırada yüzde 43.9 ile doğal felaketler gelirken, yangın riski yüzde 30.6 ile üçüncü sırada yer alıyor.

2011 yılında listenin en üstlerinde yer alan ekonomik risk başlığı bu sene çeşitlendirilerek, piyasa dalgalanmaları, piyasada durulma, Euro bölgesinde kırılma gibi alt kırılımlara ayrılırken; söz konusu unsurların da şirketler için halen yüksek risk potansiyeli taşıdığına dikkat çekiliyor.

İlk 10 risk

2012 İş Dünyası Risk Raporu küresel risklerde ilk 10 maddede, yüzde 45,7 ile işlerin durma noktasına gelmesi, yüzde 43,9 ile doğal felaketler; yüzde 30,6 ile yangın, patlama, yüzde 17,1 ile yasa ve düzenlemelerde değişiklik, yüzde 16,6 ile yoğunlaşan rekabet, yüzde 13,4 ile kalite düşüşleri ve seri hatalar, yüzde 12,6 ile piyasa dalgalanmaları (kur, faiz vb), yüzde 12,3 ile piyasanın durması veya gerilemesi, yüzde 12,1 ile Euro Bölgesi’nde kırılma ve yüzde 10,4 ile itibar veya marka değeri kaybı yer alıyor. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/allianz-is-dunyasi-risk-raporu-yangin-ve-patlama-riski-artiyor_112584.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!