Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Evden Uzaktayken En Büyük Korkumuz Hırsızlık ve Yangın

Aksigorta’nın araştırmasına göre, vatandaşların yüzde 34’ü evini hırsızlık riskine, yüzde 36’sı yangın riskine karşı korumak istiyor. Hırsızlık ve yangın riskini, yüzde 19 ile deprem riski takip ediyor. Toplumun yüzde 26’sı hiçbir önlem almaz iken, sadece yüzde 5’i önlem olarak ev-eşya sigortası yaptırıyor.

yapi.com.tr
Evden Uzaktayken En Büyük Korkumuz Hırsızlık ve Yangın

Aksigorta’nın araştırma şirketi Ipsos’a yaptırdığı ve CATIBUS yöntemi ile İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Malatya, Balıkesir, Samsun, Erzurum ve Trabzon’da yaşayan 15-60 yaş grubuna dahil toplam 600 tüketici ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, vatandaşların yüzde 34’ü evini hırsızlık riskine, yüzde 36’sı yangın riskine karşı korumak istiyor. Hırsızlık ve yangın riskini, yüzde 19 ile deprem riski takip ediyor.

Araştırmaya göre, yangın korkusu 30 yaş üzerinde daha baskın iken, hırsız korkusu 15-19 yaşlarında daha sık (yüzde 49) görülüyor. AB sosyo-ekonomik segmentinde deprem korkusunun yüzde 23 oran ile diğerlerine göre daha yoğun olduğunun saptandığı araştırmaya göre, D ve E sosyo-ekonomik segmentinde yüzde 14 ile en düşük seviyede bulunuyor.

En yaygın önlem kapıyı kilitlemek

Araştırmaya göre her üç kişiden biri evinden uzak kaldığı dönemlerde tek önlem olarak kapısını kilitliyor. Araştırmaya katılanların yüzde 26’sı risklere karşı hiçbir önlem almadığını dile getirirken, yüzde 14’ü kapısına çift kilit takıyor, yüzde 13’ü komşusuna emanet ediyor, yüzde 10’u alarm taktırıyor ya da var olan alarm sistemini aktive ediyor. 'Komşuya emanet etme' kadınlara (yüzde 8) oranla erkeklerde (yüzde 17) daha fazla tercih edilirken, risklere karşı sigorta ile önlem almayı tercih edenlerin oranı ise sadece yüzde 5.

http://www.yapi.com.tr/haberler/evden-uzaktayken-en-buyuk-korkumuz-hirsizlik-ve-yangin_110831.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!