Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alman MKM, Bosch’un AVIOTEC Sistemini Tercih Etti

Bosch’un Almanya’daki Mansfelder Kupfer und Messing GmbH (MKM) şirketine yönelik video tabanlı çözümü, yangınları erken teşhis ederek üst düzeyde güvenlik sağlıyor.

yapi.com.tr
Alman MKM, Bosch’un AVIOTEC Sistemini Tercih Etti

Geleneksel yangın sistemleri, metal işleme için kullanılan geniş fabrika alanlarında, yüksek tavanlar ve yansıyan ışıktan kaynaklı etkenler nedeniyle son yıllarda binayı, çalışanları ve ekipmanları korumakta yetersiz kalmaya başladı.  

Almanya’da kurulu bulunan, bakır ve bakır alaşımlı ürünler üzerinde çalışan Mansfelder Kupfer und Messing GmbH (MKM) şirketi de bu ihtiyaçtan hareketle tesislerinde yangın tehlikelerine karşı daha iyi bir algılama sistemi arayışına girdi. Şirket yöneticileri en iyi çözümü ararken, aralarında geleneksel yangın alarm sistemlerinin de olduğu birçok sistemi test etti ve Bosch’un AVIOTEC video tabanlı yangın algılama sisteminde karar kıldı.

Üretim hızı sürekli olarak değiştiği için çalışma alanlardaki koşulların özellikle zorlayıcı olduğunu vurgulayan MKM Yangın ve Alarm Sistemleri Yöneticisi Christoph Dammann, AVIOTEC’i tercih etmelerinin arkasında yatan nedenleri şöyle sıraladı: “Her iki çalışma alanımızın da geniş olması sebebiyle, sadece Bosch’un AVIOTEC video tabanlı yangın algılama sisteminin bu zorluğun üstesinden gelebileceğine karar verdik.

AVIOTEC, VdS Schadenverhütung GmbH (VdS) tarafından onaylanmış ilk video tabanlı yangın algılama sistemidir. Kameraya entegre edilmiş akıllı algoritmalar, duman ve alevin erkenden tespit edilmesini sağlıyor. Bu yenilikçi teknolojinin maliyet ve etkinlik performansı da üst düzeydedir. Bosch uzmanları, MKM’ye yönelik çözümü planlayıp yapılandırdıktan sonra bu çözümü var olan yangın algılama sistemine entegre ettiler ve tesis itfaiye ekibinin merkezleri izlemesi için bağlantı kurdular. İki çalışma alanından herhangi birinde yangın algılanması durumunda sistem, merkezi yangın algılama sistemine ve doğrudan itfaiye ekibine sinyal gönderiyor. Bu sayede, itfaiye ekibimiz video ekranını kontrol ederek yangını yayılmadan önce söndürebilmek için uygun önlemler alabilme şansına sahip oluyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/alman-mkm-boschun-aviotec-sistemini-tercih-etti_171271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!