Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bosch’tan Alışveriş Merkezleri İçin Entegre Güvenlik Konsepti

Portekiz Algarve’deki IKEA MAR alışveriş merkezinde hayata geçirilen entegre güvenlik konsepti hem güvenlik personelinin günlük faaliyetlerini önemli ölçüde kolaylaştırıyor hem de alışveriş merkezinin maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

yapi.com.tr
Bosch’tan Alışveriş Merkezleri İçin Entegre Güvenlik Konsepti

Her gün sayısız kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezinde, güvenlik teknolojilerinin sorunsuz ve dakikası dakikasına çalışması büyük önem taşıyor. Bu ihtiyaçtan hareketle IKEA MAR Alışveriş Merkezi’nin mimar ve planlamacıları, Bosch Bina Teknolojilerinin internete bağlı ve akıllı güvenlik çözümünü tercih ettiler.

IKEA MAR Alışveriş Merkezi için sistemleri tek bir komuta sisteminden kontrol edilebilecek tam anlamıyla entegre bir çözüm istendiğini belirten Bosch Bina Teknolojileri Ibera Satış Müdürü Luis Gomes, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Birbirine bağlı ağ tabanlı sistemler, acil durumlarda hızlı ve kesin çözümler sağlamak durumundadır. Müşteri aynı zamanda, işlerini kolaylaştıracak iyi yapılandırılmış ve sezgisel kullanımlı bir sisteme ek olarak, güvenlik personelinin yerleşiminin daha etkili bir biçimde planlanabileceği bir sistem talep etti.

Müşteri ve ortaklarla birlikte, bir video ve genel seslendirme sistemi, yangın algılama ve hırsız alarm sistemi, kartlı geçiş ve kontrol sistemlerinden meydana gelen uyumlu bir donanım oluşturduk. Bu donanım, tavana yerleştirilmiş 1.100 hoparlör ve 390 video kamerayı içeriyor. IKEA MAR’da toplam 4.000 yangın dedektörü ile hem kartlı geçiş ve kontrol sistemi hem de hırsız alarm sistemi için toplam 520 sensör kullanıldı.