Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alman Orafol'dan Türkiye'ye Yatırım

Alman Orafol firması Türkiye'de yatırım kararı aldı. Kendisinden yapışkanlı PVC ürünleri üreten ve geliştiren Alman Orafol firması, Almanya ve Amerika

Dünyalman Orafol firması Türkiye'de yatırım kararı aldı. Kendisinden yapışkanlı PVC ürünleri üreten ve geliştiren Alman Orafol firması, Almanya ve Amerika'dan sonra Türkiye'de üretime geçecek.
Ürünlerini 1994 yılından bu yana Oracal AŞ aracılığıyla Türkiye pazarında satan Alman şirketi, üretim amacıyla Türkiye'de tesis kuracak. Oracal AŞ Ar-Ge ve Pazarlama Müdürü Tolga Derin, Alman yetkililerin kesin olarak yatırım kararı aldıklarını, fabrikanın iki yıl içinde üretime geçeceğini açıkladı. Derin, böylece maliyetlerin düşeceğini ve birçok folyo tipini daha ucuz fiyata piyasaya sunabileceklerini kaydetti. Alman Orafol firmasının yatırım kararının Türkiye'deki ekonomik istikrarsızlık nedeniyle geciktiğine işaret eden Derin, halen fabrika yatırımı ile ilgili fizibilite çalışmalarının sürdüğünü, yıl sonuna kadar daha net bir tablonun oluşacağını bildirdi. Derin, fabrikanın üretime geçmesiyle birlikte Orafol ürünlerinin Türkiye piyasasında çok daha avantajlı fiyatlarla sunulacağına dikkat çekerken, ilk aşamada belli folyo serilerinin üretimine geçileceğini ifade etti.

Oracal'ın 8 yıl içinde her ilde bir bayi kurduğunu belirten Derin, çok yakında bölge bayiliği sistemine de geçeceklerini dile getirerek, Marmara, İç Anadolu ve Ege Bölgesi'nde bölge bayiliği oluşturacaklarını söyledi.

Aylık 200 bin metrekare folyo satışı gerçekleştirdiklerini kaydeden Derin, yeni bir ürünün de piyasaya çıkması için çalıştıklarını, yakın bir zamanda ışık vurduğunda yansıma yapan reflektif folyo ürün tipinin piyasaya sunulacağını kaydetti.

Halen yurtdışına az miktarda ihracat gerçekleştirdiklerini, ancak hedeflerinin 2 yıl içinde Azerbeycan, Türkmenistan, İran ve Bulgaristan'a 200 bin metrekare seviyesinde ihracat yapmak olduğuna işaret eden Derin, fabrikanın kurulmasının bu hedeflerinde önemli bir katkı sağlayacağını da dile getirdi.

Sektörel eğitim

Yılda 1 kez tüm bayi ve müşterilerin katılımıyla bilgilendirme semineri düzenlediklerini, seminerlerin Alman Orafol firmasında gelen bilirkişilerin katılımıyla gerçekleştirildiğini belirten Derin, "Katılımcılara hangi malzemenin nerede kullanılacağını, malzemelerin nasıl üretildiği konularında bilgi veriyoruz. Ürünlerin kullanım şartnamesine göre kullanılması çok önemli aksi takdirde ürünün ömründe ciddi düzeyde azalma görülüyor. Biz , düzenlediğimiz bu seminerler sayesinde sektörde uzun zamandır faaliyet gösterip de bazı unsurları fark edememiş kişilere de doğruları gösteriyoruz. Ürünlerin daha kaliteli bir şekilde kullanımını sağlıyoruz"

"Taklit ediliyoruz"

Ar-Ge ve Pazarlama departmanının 3 yıldır Türkiye'yi il il dolaşarak tüketiciyle buluştuğunu, tüketicilerin isteklerini, şikayetlerini dinlediklerini belirten Derin, "Türkiye'yi dolaştıkça çok enteresan durumlarla karşılaştık. Bazı marka olmayan folyoların Oracal yazılı kukaya sarılıp, Oracal ürünüymüş gibi satıldığını tespit ettik" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alman-orafoldan-turkiyeye-yatirim_1714.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!