Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Alsancak Stadı için Dayanışma Çağrısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray yıkılmak istenen Alsancak Stadı için mücadele çağrısı yaptı.

yapi.com.tr
1 Alsancak Stadı için Dayanışma Çağrısı

DHA'nın haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, İzmir’in simgelerinden biri olan Alsancak Stadı’nın 2014-2015 sezonunda futbol karşılaşmalarına kapatıldığını belirterek, “Bu stadımızın yıkılarak, yerine AVM ya da benzeri bir rant kapısı açılmasına izin vermemeliyiz. Alsancak stadını korumak, onarmak ortak mücadelemiz olmalı. İzmirlilerin milletvekiliyim diyen herkes, tüm partilerin İzmir milletvekilleri Alsancak Stadı için birlik olmalı” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir’deki Alsancak Stadı ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Çıray, İzmir’in simgelerinden biri olan Alsancak Stadı’nın 2014-2015 sezonunda futbol karşılaşmalarına kapatıldığını belirterek, “Bu stadımızın yıkılarak, yerine AVM ya da benzeri bir rant kapısı açılmasına izin vermemeliyiz. Alsancak stadını korumak, onarmak ortak mücadelemiz olmalı. İzmirlilerin milletvekiliyim diyen herkes, tüm partilerin İzmir milletvekilleri Alsancak Stadı için birlik olmalı” dedi. CHP’li Çıray, stadın, İzmir Spor Güvenlik Kurulu uzmanlarının, ‘can güvenliği tehdidi ve güçlendirilmesinin ekonomik olmayacağı’ yönündeki raporu üzerine kapatıldığını hatırlatarak, “Stadın yeniden güçlendirilmesi ekonomik olmayacakmış. İşte bu yaklaşım, stadın yıkılıp yerine bir rant kapısı dikileceğinin en önemli işaretidir” diye konuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, stadı yeniden restore edebileceğini ifade eden Çıray, Alsancak Stadı’nın yıllık sözleşmelerle Altay Spor Kulübü’ne kiralandığını belirterek, “Bu stadın iki yıl önce yıkılıp TOKİ’ye devredilmesi kararı alınmıştı. Ancak tepkiler üzerine vazgeçilmişti. Belli ki, şimdi bir kere daha denemek istiyorlar” dedi.

İzmir milletvekillerine dayanışma çağrısı

Çıray, İzmir milletvekillerine dayanışma çağrısında bulunarak, “Depreme dayanıklılık testinden geçmemiş. Bu yönde bir rapor hazırlanmış. Olabilir. Güçlendirin, hatta yıkıp yeniden restore edin. “Ekonomik olmaz” anlayışı ile yerine yeni projeler, yeni binalar dikmek yerine, İzmir halkının gözbebeği olan bu stadı koruyun. Temeli çürük yüksek binaların ve yapıların olduğu bir kompleksten bahsetmiyoruz. Burası dikey değil yatay bir yapılaşma. Dolayısıyla bu stad yeniden güçlendirilebilir. İzmir Milletvekilleri olarak bu konuyu Meclis’te sürekli gündemde tutmalıyız. Güzelim stadımızın yıkılmasına izin vermemeliyiz. İzmirli sporseverlerin anılarından bir AVM yapmayın” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alsancak-stadi-icin-dayanisma-cagrisi_124110.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Daha öce de yapmış olduğum yorumumu bir kere daha tekrarlıyorum: Ben 5 yaşındayken(1934)ilk maça o statta gittim.(Altay Karşıyaka),1945,1946 yıllarında İzmir Atatürk lisesi kalecisiyken ilk defa o statta oynadım ve şapiyon olduk,Göztepe takımında ilk defa o statta oynadım,Galatasaray birinci takımında ilk defa o statta oynadım.(1947)Eğer A:V:M: yapılacaksa ilk A:V:M:projemi de oraya yapmak isterim!!! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!