Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alsancak, TIR’lardan Kurtuluyor

Yapımı mahkeme kararıyla durdurulan Kordon Yolu’nun yarım kalan viyadüklerinin Alsancak Limanı’na indirilmesi çalışmalarında sona yaklaşıldı. Viyadüklerin 15 Ağustos’ta açılmasının planlandığı belirtildi.

Milliyet Ege
Alsancak, TIR’lardan Kurtuluyor

Yapımı mahkeme kararıyla durdurulan Kordon Yolu’nun yarım kalan viyadüklerinin Alsancak Limanı’na indirilmesi çalışmalarında sona yaklaşıldı. Viyadüklerin 15 Ağustos’ta açılmasının planlandığı belirtildi. Kordon Yolu’nun yapımının mahkeme kararıyla durdurulması üzerine yarım kalan ve yıllardır atıl olarak bekleyen viyadük ayakları için Ulaştırma Bakanlığı tarafından yeni bir proje hazırlandı. Viyadüklerin Alsancak Limanı içine indirilmesi, yük getiren ve yük almaya gelen kamyonlar ile TIR’ların burayı kullanmaları planlandı. Bu sayede şehir trafiğinin de rahatlaması öngörüldü. 8 ayda tamamlanması hedeflenen proje kapsamındaki çalışmalarda son aşamaya gelindi. Projede yapılan değişiklerle, giriş ve çıkış güzergahlarına uygun olmayan viyadük ayakları kırılarak yenileri yapıldı. TIR’ların liman içinde rahat dönebilmeleri için, bu alandaki eski ambarlar yıkılarak geniş dönüş alanı oluşturuldu.

Karayolları mesai yaptı

TIR ve kamyonların Alsancak trafiğine girmeden limana ulaşmalarını sağlayacak viyadüklerin açılışının 15 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirilmesi için Karayolları ekipleri yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Projenin tamamlanmasından sonra liman içinden çıkacak araçlar şehir trafiğine girmeden yeni yapılan viyadükleri kullanarak direkt Ankara yönüne gidebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alsancak-tirlardan-kurtuluyor_88385.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!