Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alsancak Trafiğine Viyadük Düzenlemesi

Alsancak’taki yarım kalan viyadük sorununu çözen imar planının onayından sonra hazırlanan projenin inşaatına yeni yılda başlanacak. Liman Caddesi’nin üzerinde iki koldan gelen viyadüklerden deniz tarafındakiler, TMO silolarına gelmeden yola inecek. Araçlar, kent içine daha kolay ulaşacak. TIR ve kamyonlar ise viyadüklerden B kapısı üzerinden

Milliyet Ege
Alsancak Trafiğine Viyadük Düzenlemesi

Alsancak’taki yarım kalan viyadük sorununu çözen imar planının onayından sonra hazırlanan projenin inşaatına yeni yılda başlanacak. Liman Caddesi’nin üzerinde iki koldan gelen viyadüklerden deniz tarafındakiler, TMO silolarına gelmeden yola inecek. Araçlar, kent içine daha kolay ulaşacak. TIR ve kamyonlar ise viyadüklerden B kapısı üzerinden limana geçiş yapacak. Diğer viyadük ise limanın içinde kalacak. Limandan çıkacak kamyon ve TIR’lar, bu yolu kullanarak kent trafiğine girmeyecek.

Ocağın ilk haftasında başlaması planlanan ve 7 ay sürecek inşaat nedeniyle Alsancak’a giriş ve çıkış trafik düzeni pazartesi gününden itibaren değişecek. Alsancak’tan Bornova ve Karşıyaka yönüne gidişte Alsancak Stadyumu’nun önünden geçen Şehitler Caddesi kullanılacak. Bu nedenle gidiş-geliş trafiğe açık olan Şehitler Caddesi tek yöne dönüştürülecek.

Sürücüler uyarıldı

Liman C kapısıyla TMO silolarına kadar Liman Caddesi’nin Alsancak yönüne doğru üç şeritli gidiş yolu trafiğe kapanacak. TMO silolarıyla liman C kapısı arası Tariş Genel Müdürlüğü önünden Karşıyaka ve Bornova istikametine gidişte kullanılan üç şeritli yol ise yeni düzende yön değiştirecek. Bornova ve Karşıyaka’dan gelen araçlar bugüne kadar olduğu gibi viyadük üzerinden liman C kapısına inecek. Buradan ise C kapısıyla TMO siloları önüne kadar Alsancak’a doğru tek yöne dönüşecek Liman Caddesi’nin Alsancak yönüne doğru solda kalan üç şeridini kullanacak. Çalışmalar sırasında TIR’lar limana, Yaşar Üniversitesi karşısındaki D kapısında giriş ve çıkış yapacak.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/alsancak-trafigine-viyaduk-duzenlemesi_84583.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!