Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Alvo A.Ş. HAYPEFLEX Markasıyla Yalıtım İhtiyaçlarına Cevap Veriyor

HAYPEFLEX markasıyla müşterilerinin temelden çatıya yalıtım konusundaki ihtiyaçlarına çözümler sunan Alvo A.Ş.’nin Genel Müdürü Ufuk İlgin, firma ve yaptığı çalışmalarla ilgili sorularımızı yanıtladı…

yapi.com.tr
Alvo A.Ş. HAYPEFLEX Markasıyla Yalıtım İhtiyaçlarına Cevap Veriyor

Kuruluşunuzdan günümüze firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Alvo, 2012 yılında kurulmuş olup, 2018 yılında Ümraniye’deki fabrikasında Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır. Yine 2018 yılından itibaren faaliyet alanlarına Yapı Kimyasalları sektörünü ekleyerek, su yalıtımı, zemin kaplamaları ve teknolojik ürünlerini üretmeye başlamıştır. Alvo, Ar-Ge ve Laboratuvar çalışmaları sonucu ürün yelpazesinin genişlemesinin yanı sıra kapasite ve cirosal büyümeden dolayı, 2018 yılından itibaren Gebze’deki fabrikasında faaliyet göstermeye devam etmiştir. Yalıtım ve zemin kaplamaları konusunda çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmamız, her sektördeki yatırımlarında olduğu gibi yalıtım sektöründe de Ar-Ge çalışmalarına çok önem vermektedir.

Alvo A.Ş., yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren Bsban A.Ş, Bsban GMBH,  Atlas Psikoteknik ve Desalli firmalarının da içinde olduğu bir “Şirketler Topluluğu”nun parçasıdır. Yalıtım sektörüne girerken birçok akademisyenden ve sektör uzmanından danışmanlık hizmeti almıştır ve halen almaya devam etmektedir.

Alvo A.Ş.’nin tüm personeli kendi konusunda uzman olan kişilerden oluşmakta ve şirket tamamen profesyonel bir kadro tarafından yönetilmektedir. Ar-Ge çalışmaları dışında, insana yaptığı bu yatırım ve verdiği bu değer kurumsallaşma yolunda ne kadar önemli adımlar attığının bir göstergesidir.

Ayrıca hizmet vermekte/almakta olduğu Türk ve yabancı sermayeli firmalardan oluşan müşteri ve tedarikçi firmaları yani “iş ortakları” sayesinde zaten önem verdiği kalite kontrol sistemlerinde başarılı yöntemlerle yoluna devam etmektedir.

Henüz yolun başında olan Alvo A.Ş, mevcut ekibine katılan ve katılacak yeni profesyoneller ve partnerleri ile büyümeyi ve sektörün yenilikçi, öncü firması olmayı hedeflemiştir.

Hangi sektörlere ürün ve çözüm sunuyorsunuz?

HAYPEFLEX, inşaat sektöründe tüm yapıların izolasyonu, zemin kaplamaları, bina güçlendirmeleri ve boya konusundaki tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Bunu yaparken önce müşterilerimizin sesine kulak veriyoruz. Birinci önceliğimiz dinlemek. Müşterinin ihtiyaçlarını belirledikten sonra laboratuvarlarımızda gerekli Ar-Ge çalışmaları yapılır ürünler test edilir ve müşterinin kullanımına sunulur. Yani ikinci önceliğimiz de ürün geliştirme ve Ar-Ge’dir. Şirket stratejilerimizden olan diğerlerinden farklı olma isteğimiz bizi hep yeni ürünlerle çözüm sunmaya itiyor. Tüm yapıların temelden çatıya yalıtım ile ilgili malzemelere ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz de her türlü binanın temelden çatıya yalıtım konusundaki ihtiyaçlarına HAYPEFLEX markalı ürünlerimizle en doğru çözümleri sunuyoruz.

Ürünleriniz, kullanıldığı alanlara ne gibi avantajlar sağlıyor?

Su, nem yalıtımı için çözüm olan HAYPEFLEX ürünlerimiz, binaların suya maruz kalarak yaşlanmasına ve aşınmasına engel olmaktadır. Bu da yapıların daha uzun sürelerde ve sağlıklı yaşam alanları olarak ayakta kalmalarını sağlar.

Bina güçlendirme için kimyasal çözümlerimiz, binaların deprem ve benzeri çeşitli doğal afetlere karşı dayanımını arttırdığı gibi, güçlendirilmiş yapıların yine uzun yıllar insanlara hizmet vermeye devam etmesini sağlar.

Isı yalıtımı ile ilgili sunduğumuz çözümler enerji tasarrufu sağlanmasına ve doğal kaynaklarımızın verimli kullanılmasına katkıda bulunmaktadır.

Binaların yangın dayanımını arttıran çözümlerimizle can ve mal kayıplarını minimum seviyelere indirmeyi amaçlamaktayız.

HAYPEFLEXAnti bakteriyel ürünlerimiz de yine insan sağlığını korumayı hedefleyen yapılarda kullanılmaktadır.

Bu çözümlerimiz eğitim kurumları, sağlık kurumları, rezidanslar, konut projeleri, oteller, ofisler, köprüler, viyadükler ve fabrikalar gibi çok çeşitli yapılarda, önce insan sağlığına uygun ortamların yaratılmasına ve binaların uzun seneler yaşaması için dayanımını arttırmaya yöneliktir.

Ürün gamınıza en son katılan ürün nedir? Özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ürün gamımıza en son katılan 2 ürünümüzden birisi olan HAYPERFLEXElastofix 2K’nın en önemli özelliklerinden bir tanesi, özel polimerlerle güçlendirilmiş olması sebebiyle delinse bile ürünün kendisini toplaması ve su sızdırmama özelliğini koruyarak izolasyon uygulamasının sorunsuz devam etmesini sağlamasıdır. Bir diğer fark yaratan özelliği ise içerisinde kullanılan özel elastikiyet verici silanlarla güçlendirilerek yüzde 2500 elastikiyete sahip olmasıdır.

Diğer yeni ürünümüz ise HAYPEFLEX Carbon X, yapıları güçlendiren ve depreme karşı dayanıklılığını arttıran ve yapıların uzun yıllar ayakta kalmasını sağlayan kimyasal ürünümüzdür. Yapılan testlerde Carbon X ile güçlendirilen binanın 7.8 şiddetin de dahi dayandığı, can güvenliğini tehlikeye atmadığı görülmüştür. Bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlere göre CarbonX’in basınç dayanımı 74.1N/mm2’dir. Ürünün eğilme çekme dayanımı 74.2N/mm2’dir, yapışma dayanımı (aderansı) ise astarsız yüzeyde 6.10N/mm2’dir. Özellikle yapıları güçlendirme, binaların depreme dayanıklılığını, yapı kimyasallarıyla artırma gibi konularda Ar-Ge çalışmalarımız devam etmekle birlikte, piyasada bazı güçlü partnerlerimizle yapılan uygulamalarda çok başarılı sonuçlar da alıyoruz. Köprü, viyadük ve benzeri önemli yapılarda tercih edilen bu ürünlerle ilgili Ar-Ge çalışmalarımız dünya standartlarına uygun olarak devam etmektedir.

Çözüm sunduğunuz projelere örnek verir misiniz?

Türkiye’deki tanınmış mimarlık ofisleri ile birlikte çalışan uygulamacı bayilerimiz vasıtasıyla birçok projede HAYPERFLEX ürünlerimiz tercih edilmektedir. Birkaç örnek vermek gerekirse, havalimanı projeleri (Tokat Hava Limanı), park ve bahçe peyzajlarında (İzmir Nasreddin Hoca Parkı), Sağlık kuruluşlarında (Selçuk Ecza Deposu), Konut projelerinde (Maslak 1453), otopark projelerinde (Parktürk) yurt içi ve yurt dışında bir çok projede ürünlerimiz kullanılmaktadır.

İnşaat sektörü ve son kullanıcı olan tüketici yapı kimyasalları konusunda sizce yeterince bilinçli mi?

Son kullanıcılar maalesef yapı kimyasalları ve özellikle yalıtım ürünleri konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Yalıtım malzemeleri, tüketicilerin görebildiği alanlarda uygulanan dekoratif ve görsel malzemeler arasında değil. Yalıtım malzemeleri teknik bir ürün olup, binaların görünmeyen yerlerinde temel, çatı ve zemin altında uygulanan malzemelerdir. Bu yüzden tüketici satın aldığı bir yapıda kullanılan yalıtım malzemelerini görmez ve bu konuyu sorgulamaz. İnşaat firmaları da genellikle tüketicilere bu konularda bilgi aktarmazlar. HAYPERFLEX ürünlerimiz insan sağlığı için çok önemli olmasına rağmen tüketici tarafından önemi çok bilinmemektedir. Tabi ki son yıllarda tüketiciler büyük maliyetler ödeyerek satın aldıkları yapılarda yalıtım problemleri yaşadıkça, sıkıntılarının sebebi ile ilgili konularda daha araştırmacı olmuşlar ve yalıtım konusunda bilgi sahibi olmaya başlamışlardır. Zaten internet sayesinde tüketici her türlü bilgiye istediği zaman kolayca ulaşabilmektedir. Sizlerin vasıtası ile yapılacak bu haberler sayesinde de tüketicinin bilinçlenmesini giderek arttırabiliriz.

İnşaat sektöründe yer alan firmalar tarafından tabii ki tüm yalıtım malzemeleri bilinmekte ve kullanılmakta. Ancak bazı firmaların doğru ve kaliteli yalıtım çözümleri sağlayan ürünlerin bina maliyetlerini arttırdığı düşüncesi ile zaman zaman kaliteden ödün veren malzemelerle çözüm ürettikleri görülmektedir. Aslında doğru bir ürünle yapılacak olan yalıtım binanın kullanım ömrünü arttıracak ve binanın toplam maliyeti göz önünde bulundurulduğunda bina maliyetinin yüzde 3-5 oranını geçmeyecektir. Bu da çok dikkate alınacak bir oran değildir. Alvo A.Ş., HAYPERFLEX markası ile kesinlikle kaliteden ödün vermeden, yalıtım için en doğru çözümleri üretmeye, uygulanacağı bölgedeki iklim koşullarını bile düşünerek ürün geliştirme çalışmalarını yapmaya devam ederek ürünlerini tüketicilerine sunmaktadır.

Bu yıla yönelik hedeflerinizi ve planlarınızı öğrenebilir miyiz?

HAYPERFLEX markamız Türkiye için yeni bir marka olduğundan, Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmaları, marka bilinirliğini arttırıcı sosyal medya çalışmaları, kataloglar, broşürler, firma tanıtım yazıları, mailing gibi pazarlama çalışmalarımız halen devam etmektedir. Ayrıca şirketin yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunuyoruz. Kadromuzu geliştirip prosedürlerimizi oluşturuyoruz. Sistemlerimizi ve makine parkurlarımızı geliştiriyoruz. Yurt içi ve Yurt dışı satış stratejilerimizi belirledik. Bunlara uygun olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aynı zamanda mevcut müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimizle de iletişim içerisinde olmaya devam ediyoruz. Ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde sürekli ürün yelpazemize yeni ürünler katılıyoruz.

Firmamızın ve HAYPERFLEX markamızın en önem verdiği konulardan olan ürün ve hizmet kalitesi konusunda sistemlerimizi gözden geçiriyoruz, eksikliklerimizi giderdik. Bunu yaparken hep empati kurduk, “hep müşteri olsaydık ne isterdik” diye yola çıktık ve buna göre çözümler ürettik. Amacımız, hazırladığımız strateji ve planlar çerçevesinde HAYPERFLEX ürünlerimizi farklı kanallarla sahaya indirmek. Yani yılın ikinci yarısını tamamen satış artırıcı faaliyetlere ayırdık. Bunu yaparken de pazarlamanın tüm gereçlerini kullanıyoruz. İhracat konusunda amacımız zaten var olan müşterilerimizle daha yoğun çalışmak, Balkanlar gibi yeni girdiğimiz pazarlarda büyümek ve Avrupa pazarına da girmek. Konuyla ilgili fuarları takip ediyoruz. İç piyasada, uygulamacı bayilerimiz kanalı ile Türkiye’de devam eden projelere HAYPERFLEX ürünlerimizin tanıtımını yaparak kullanılmasını sağlıyoruz. Bu konuda güzel gelişmeler sağladık ve çok önemli projelerde HAYPERFLEX ürünlerimiz kullanılmaya başlandı.

Türkiye’de ve dünyada marka olmuş büyük firmalara fason üretim yapıyoruz ve bu konuda yeni firmalar ile de partner olmak için görüşmelerimiz devam ediyor. Çalıştığımız firmalar konusunda çok seçici davranıyoruz. Kalite anlayışı bizim gibi yukarıda olan firmalarla çalışıyoruz. Sadece satış olsun diye kalitemizden ödün vererek üretim yapmıyoruz. Üçüncü satış kanalımız olan ve kendi HAYPERFLEX markamızla satış yaptığımız bayiliklerle görüşmelerimiz devam ediyor, yeni bayilikler veriyoruz. Amacımız çok sayıda bayi ile çalışmak değil, büyük illerde her ilçede en az bir bayi, daha küçük illerin merkezinde en az bir bayilik vererek Türkiye’nin 81 ilinde HAYPERFLEX ürünlerimizin satışını gerçekleştirmek ve müşterilerimizin ihtiyacı olan hizmetleri onlara sunmaktır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alvo-a-s-haypeflex-markasiyla-yalitim-ihtiyaclarina-cevap-veriyor_182145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!