Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Amerikan Ordusu, İTÜ-Sanayi İşbirliği ile Üretilen Tribünlere Talip Oldu

Permosan Yönetim kurulu Başkanı Berat Altın, İTÜ ile birlikte geliştirdikleri rüzgâr tribünlerine ABD ordusundan bile talep aldıklarını belirterek, “Biz mütevazı bir firmayız. İTÜ ile işbirliğine geçip yeni teknoloji yaratıp tribün ürettik. İtalya ve Almanya’dan firmalar geldi. Şimdi Amerikan ordusu nereden duymuşsa onlar da geldiler. Biz kendi

Milliyet Gazetesi
Amerikan Ordusu, İTÜ-Sanayi İşbirliği ile Üretilen Tribünlere Talip Oldu

İTÜ ve TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) işbirliği çerçevesinde geçen yıl kurulan TÜGİAD-İTÜ Yenilebilir Enerji Platformu (TİYEP) “Yeni Enerji Teknolojilerinde Üniversite Sanayi İşbirliği Zirvesi” düzenlendi. Zirvede Konuşan İTÜ Rektörü Muhammed Şahin, Türkiye’de kendine kaynak yaratan üniversitelerin cezalandırıldığını belirterek şunları söyledi:

“Diyelim sanayiden, çerçeve programlarından bir proje yaratarak kaynak buldunuz. Devlet bir sonraki sene bulduğunuz kaynak kadar vereceği geliri üniversitenin bütçesinden kesiyor. Üniversiteler sınıflandırılmalı. Ürettikleri kadar devletten para almalı. Ama Türkiye’de bir rektör Ankara’ya ne kadar giderse veya ne kadar çok öğretim görevlisi varsa ona göre devletten para alıyor.”

TÜGİAD’la oluşturulan TİYEP’in şimdiden bir çok projeye öncülük ettiğini anlatan Şahin, “Üniversitemizdeki enerji ile ilgili yeni dersleri bu grupla beraber ihtiyaca göre karar veriyoruz. Sanayiye teknik eleman ihtiyacını, eleman yetiştirilmesi desteğini biz veriyoruz” dedi.

Permosan Yönetim kurulu Başkanı Berat Altın, İTÜ ile birlikte geliştirdikleri rüzgâr tribünlerine ABD ordusundan bile talep aldıklarını belirterek, “Biz mütevazı bir firmayız. İTÜ ile işbirliğine geçip yeni teknoloji yaratıp tribün ürettik. İtalya ve Almanya’dan firmalar geldi. Şimdi Amerikan ordusu nereden duymuşsa onlar da geldiler. Biz kendi ordumuza da brifing verdik. Üniversite sanayi işbirliği bize yeni pazarlar açtı” diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/amerikan-ordusu-itu-sanayi-isbirligi-ile-uretilen-tribunlere-talip-oldu_77178.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!