Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Ümraniye'de Emlak Değerleri...

Anadolu'nun Maslak'ı

Anadolu'nun Maslak'ı

Sabah Gazetesi
1 Anadolu'nun Maslak'ı

mraniye, Tepeüstü semtiyle teknolojik evrim geçiriyor. Tepeüstü'ne yapılan yatırımlarla birçok şirketin gözünü çevirdiği ilçe, şimdiden Anadolu yakasının Maslak'ı olarak anılmaya başladı.

Ümraniye'nin Tepeüstü semti yapılan yatırımlarla Maslak'a rakip oluyor. Birbirinden ünlü pek çok sayıda markanın yatırım için tercih ettiği bir bölge durumuna gelen Ümraniye, devam etmekte olan yatırımlarla şimdiden Anadolu yakasının Maslak'ı olarak adlandırılmaya başlandı.

Teknokent yapılacak
Gelecek yıllarda ilçeye yapılması düşünülen Teknokent'in bölgenin cazibesini daha da artıracağı belirtiliyor. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bölgenin yapılan yatırımlarla Anadolu Yakasının Maslak'ı olmaya aday olduğunu ifade ederek, "İş alanı yatırımlarının yanı sıra kültür merkezleri ile de Ümraniye değiştiğini gösteriyor" dedi. Ümraniye'nin büyük bir değişim geçirdiğini belirten Belediye Başkanı Hasan Can, bölgedeki gelişimden mutlu olduklarını vurgulayarak, "Artık herkesÜmraniye'yi iyi olaylarla hatırlayacak" dedi.

4 milyon metrekareye izin
Başkan Hasan Can, bölgede bir hareket olduğunu ve iki yılda 4 milyon metrekara inşaat izni verdiklerini ifade ederek "Şu anda Ümraniye'de 37 bin konutun inşaatı devam ediyor. Bunların hepsi altyapısı tam, sosyal ve yeşil alanları ile modern yerleşim alanları oluşturacak nitelikte. Birçok büyük inşaat şirketinin başlattığı villa inşaatları ile de semtimizin çehresi değişti. Bölgede 2b arazileri ile ilgili yasanın çıkmasından sonra başlatacağımız kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte 15 milyon metrekarelik bir alanda yeni konut projeleri başlayacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/anadolunun-maslaki_45691.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kentsel dönüşümden kasıt nedir merak ettim. Seçim öncesi evlere tek tek adamlar gönderip 'aman evlerinizi kimseye satmayın tapularınız verilecek imar verilecek'deyip sonrada genel seçimlere kadar hiç bişey yapmayıp tam genel seçim zamanı tapu pilavını pişirip gene millete sunup iktidar olduktan sonra yine sözler unutulup hadi bakalım herkes evini boşaltsın burada TOKİ kentsel dönüşüm projesi uygulayacak sizinde paranız varsa indirimle birer daire alırsınızmı sdemek oluyor. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!