Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Andezit Taşının İşlenmesi İçin Fabrika Kuruluyor

Andezit Taşının İşlenmesi İçin Fabrika Kuruluyor

Zaman Gazetesi
1 Andezit Taşının İşlenmesi İçin Fabrika Kuruluyor

b>Erzincan Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapılan çalışma ile Üzümlü İlçesi’nde bulunan Andezit Taşı’nın işlenmesi için tesis kuruluyor. Erzincan Belediyesi tarafından fiyat konusunda ve sağlamlık açısından geçtiğimiz yıl MİT kavşağında deneme amaçlı dizilen Andezit Taşı’nın işlenmesi için tesis kurma çalışmaları başlatılıyor.

Üzümlü İlçesi Karatepe mevkisinde bulunan ve Türkiye’nin sayılı illerinden çıkarılan Andezit Taşı’nın işlenmesi için belediye Ekşisu Asfalt Üretim Tesisleri yanında 2006 yılı içerisinde tesis kurmayı planlıyor. Erzincan’ın kaldırım ve yollarının karodan ve betonla kaplı olduğunu, bunların sağlamlık açısından yeterli olmadığı ve maliyetinin yüksek olduğunu açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Tuygun, “Estetik açısından Andezit Taşı çok uygun görülmüştür. Kalite noktasında yeterli ve maliyette ise daha ucuza üretilecektir. Yapılan incelemeler neticesinde kaldırımlarda kullanılmak üzere çok kaliteli olması bizleri bu taşı kullanmaya yöneltti. Bulunan Andezit Taşı’nın işlenmesi için kurulacak olan tesise malzeme alımı noktasında ihaleler yapılacaktır. Fabrikayı yaklaşık 500 bin YTL’ye kurmayı planlıyoruz. Fabrikada günde ortalama 150 metrekare Andezit Taşı işlenecektir.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de sayılı illerde bulunan Andezit Taşı’nın yurtdışına metrekaresinin 20 YTL’den satıldığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Tuygun, geçen yıl test etmek amacıyla MİT kavşağında kaldırıma döşeme yapıldığını, soğuk ve karlı havada etkilenmediği gibi renginde de herhangi bir değişiklik kaydedilmediğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/andezit-tasinin-islenmesi-icin-fabrika-kuruluyor_42453.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • andezit taşı işlenip satılabilirse erzincan için büyük bir gelir kaynagı olur. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!