Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Anel Dev Projeler İçin Atağa Kalktı

Anel Dev Projeler İçin Atağa Kalktı

yapi.com.tr
1


üresel teknolojiyle yerel çözümler üreten ve daha iyi bir yaşamın sınırlarını zorlayan Anel Grubu, 20’inci yılında Türkiye’de yine ilk’lere imza atmaya hazırlanıyor. Telekomünikasyon altyapısı ve elektrifikasyon alanlarında faaliyet gösteren Anel Grubu, geleceğe dönük yatırım rotasını “Atık Dönüşümü” ve “Tersanecilik”e çevirdi.

Temelleri 1985 yılında mühendislik taahhüt şirketi olarak atılan Anel Grubu, kuruluşundan bu yana geçen 20 yılda telekom, akıllı kartlar, akıllı binalar, elektrifikasyon konularında büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Anel Grubu şirketlerinden AnelMarin, Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 4 adet sahil güvenlik gemisinin teknolojik donanımını sağlamayı amaçlıyor.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında Anel Grubu’nun yatırım hedeflerini açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Çelikel, önümüzdeki dönemde denizcilik ve katı atık imha sektörlerinde de yeni yatırımları hayata geçireceklerini söyledi.

Rıdvan Çelikel, 2 kişi ile yola çıkıp, 750 kişiyi istihdam eden büyük bir grup haline gelen Anel Grubu’nun, bugüne kadar yaptığı işlerde kalite ve dürüstlükten ödün vermediğini vurguladı. “20’inci yılımızı kutluyoruz. Çalışanların da ortak olduğu bir yapıyı kurarak 100’üncü yılımıza da ulaşacağız” diye konuşan Çelikel, en büyük hedeflerinin Anel’de kurumsal bir kimlik yaratmak olduğunu belirtti.

Türkiye’deki Atatürk ve Esenboğa Havalimanları’nın elektrifikasyon projelerinin yanı sıra Rusya, Mısır, Ürdün ve Katar gibi ülkelerde de taahhüt projeleri olduğunu ifade eden Çelikel, Avrupa marketlerinde Anel markalı elektronik ürünlerin satılmasını da hedeflediklerini kaydetti.

Organik çöpten enerji üreteceğiz
Anel Grubu, akıllı kartlar, akıllı binalar, PC ve elektronik aksamlar üretimi alanlarında da faaliyet gösteriyor. Çöpten enerji üretimi, katı atık imhası gibi Türkiye için yeni olan sektörlerde de yatırıma soyunan Anel Grubu, organik çöpleri plazma teknolojisi ile dönüştürerek hidrojen enerjisi üretmeyi hedefliyor. Bu alanda faaliyet göstermek için Anelmak şirketini kurduklarını belirten Çelikel, “Plazma teknolojisiyle çevreye su buharı dışında hiçbir atık bırakılmayacak. Bu teknoloji ile aynı zamanda yüksek verimlilikte elektrik enerjisi de üreteceğiz” dedi. Rıdvan Çelikel, plazma teknolojisi ile dönüştürülecek çöpün miktarına göre maliyetin 20–90 milyon dolar arasında değişeceğini bildirdi. Çelikel, organik çöplerin yanı sıra tıbbi ve toksik atıkların da dönüştürmede kullanılacağına işaret etti.

Türkiye Avrupa’nın Çin’i olacak Telekomünikasyon sektörüne girme hedefi doğrultusunda Alcatel ile işbirliği yapan Anel Grubu, aynı sektördeki birçok firmaya üretim hizmeti veriyor. Elektronik sektöründe Türkiye’nin Avrupa’nın tedarikçisi haline gelebileceğini belirten Rıdvan Çelikel, dünyadaki pek çok elektronik firmasının Türkiye’de üretim yaptırmak istediğine dikkat çekti. Çelikel, “Biz de 3-5 şirketle görüşüyoruz. Burada seçici olmaya ve AR-GE anlamında tortu bırakacak işbirliklerine gitmeyi hedefliyoruz. Türkiye elektronik konusunda Avrupa’nın Çin’i olacak” dedi. Alcatel, Avea, Telsim, Beko, Ericsson, Aselsan ve Escort gibi firmalar için yaptıkları üretimlerin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Rıdvan Çelikel, “Böylece know-how birikimi elde edilebiliyor. Bu tür işler tortu bırakıyor ve tortu zamanla değere dönüşüyor. Biz artık kendi bilgisayarımızı üretebilecek hale geldik. Bu yüzden know-how kazanacağımız ve ilgi alanımızda olan işlere yatırım yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/anel-dev-projeler-icin-ataga-kalkti_28638.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ŞİRKETİNİZİN BAŞARISINI TEBRİK EDER, DEVAMINI DİLERİM. SAYGILARIMLA home_ofis@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!