Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Anel'in Ümraniye'deki İş Merkezi Elektrikte Dışa Bağımlı Olmayacak

Anel Yapı, kendi grubu için Ümraniye'de inşaatına başladığı doğaya ve çevreye duyarlı yeni iş merkezini, sektördeki seçkin firmaların da kullanabileceği bir teknoloji üssüne dönüştürmeyi hedefliyor.

Sabah Emlak
Anel'in Ümraniye'deki İş Merkezi Elektrikte Dışa Bağımlı Olmayacak

b>Anel Yapı, kendi grubu için Ümraniye'de inşaatına başladığı doğaya ve çevreye duyarlı yeni iş merkezini, sektördeki seçkin firmaların da kullanabileceği bir teknoloji üssüne dönüştürmeyi hedefliyor. İnşaat yapımında ileri teknolojilerin kullanılacağı yeni iş merkezinde, binanın elektrik enerjisinin bir bölümü fotovoltanik (PV) güneş panellerinden elde edilecek. Bu amaçla, her biri 300 watt gücünde toplam 77 adet güneş paneli kullanılacak.

Su sarfiyatı minimum olacak
Anel İş Merkezi'nde lavabo atık, yağmur ve zemin drenaj sularının ön arıtma sonrasında klozetlerde kullanılması düşüncesiyle de sarfiyatın minimuma indirilmesi planlandı. Otoparklarıyla toplam 20 kat olarak projelendirilen yeni yapı, iş merkezi olmasına karşın, doğayla bütünleşen ve çevreye saygılı modern bir tarzda inşa edilecek. Çalışanların, bahçenin oksijeninden ve ışığından olabildiğince faydalanabilmesine olanak verecek bir mekan olarak tasarlanan yeni iş merkezi, Anel Grup şirketlerinin dışında bazı teknoloji şirketlerini de bir çatı altında toplamayı hedefliyor.

İletişimin IP telefon sistemi üzerinden gerçekleştirileceği Anel İş Merkezi'nde, telefon santrali ve personeline telefon santral odasına, özel DC enerji, yedekleriyle bakım hizmetine gereksinim duyulmayacak bir sistem uygulanacak. Tüm binada deprem, yangın, ısı yalıtım şartnamelerine uyularak tasarlanan Anel İş Merkezi'nde spor merkezi de yer alacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/anelin-umraniyedeki-is-merkezi-elektrikte-disa-bagimli-olmayacak_58050.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!