Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Coldwell Banker'den 'Cepten...

Angelina Jolie’nin Emlakcısı ABD’li CB Türkiye’ye Geldi

ABD ve Kanada’nın en büyük mortgage ve gayrimenkul şirketi Coldwell Bankers, Türkiye’de faaliyete geçti. 29 Aralık 2006 tarihinde imzaladığı anlaşmayla Türkiye pazarına giren CB, Türkiye’de hem mortgage kredisi kullandıracak hem de emlakçılık yapacak.

Akşam Gazetesib>Mortgage Yasası, Türkiye’yi yeni bir Amerikalı ile tanıştırdı. ABD ve Kanada’nın en büyük mortgage ve gayrimenkul şirketi Coldwell Bankers, Türkiye’de faaliyete geçti. 29 Aralık 2006 tarihinde imzaladığı anlaşmayla Türkiye pazarına giren CB, Türkiye’de hem mortgage kredisi kullandıracak hem de emlakçılık yapacak. Coldwell Bankers, Amerika’da Angelina Jolie gibi ünlü sanatçıların gayrimenkul danışmanlığını yapıyor. Forbes Dergisi tarafından hazırlanan “Dünyanın En Pahalı Evleri” listesinde, CB’nin alım satımını yürüttüğü en az 5 ev bulunuyor.

Türkiye’de açılışlarını mayıs ayı sonunda yapacakları ve CB Dünya Başkanı’nın da geleceği bir partiyle ilan edecek olan şirket, bu organizasyonda Türkiye jet setini buluşturmayı planlıyor.

5 ortak kurdu
CB’yi Türkiye ortaklarından Serhan Oktay’ın, ABD’deki öğrencilik yıllarından kalma CB Türkiye’ye getirme rüyası, 4 çocukluk arkadaşının bu rüyayı paylaşmasıyla gerçek oldu. Century 21 emlak zincirini de bünyesinde barındıran ABD’li dev, Mortgage’in yasalaşmasının kesinleşmesiyle, Türkiye temsilciliğine olur dedi. CB Türkiye’nin kurucu ortakları Abdullah Çiftçi, Serhan Oktay, Gökhan Işık, Serhan Sarıpınar, Serhan Dağtaş’tan oluşuyor. Şirketin CEO’su 20 yıldır Avusturya’da yaşayan STFA’nın eski yöneticisi İrfan Gülcü.

Zorlu'ya gidiyorlar
CB Türkiye, kendi bürosunu açalı çok kısa bir süre oldu fakat büyük projelerin peşine düştü. Bir yandan bayilik çalışmalarını sürdüren CB Türkiye’nin en iddialı projelerinden biri ise Zorlu Grubu’nun geçtiğimiz hafta aldığı Karayolları arazisinde şekillenecek. Burada Dubai’deki Burj Al Arap projesi gibi bir proje düşünülüyor.

Parayla gezilecek
CB yönetimi Türkiye’nin en güzel yeri olan bu arazide yapılacak anıt gibi bir proje, gezmek isteyenlerin bile 100-200 dolar ödeyerek gezebileceği özellikte düşünülmesini gerektiğini belirtti.

Bayilik için 250 başvuru geldi
CB Türkiye’nin bayii olmak için 250 başvuru oldu. Toplam 70 civarında bayilik verme kararları olduğunu söyleyen Serhan Oktay, “Bu yıl İstanbul’a 5-6 bayilik vereceğiz. A kalite bir çalışma içinde olacağız” dedi. Bireysel ve kurumsal bazda gayrimenkul hizmetlerinden, krediye, mülk yönetiminden proje geliştirmeye kadar geniş bir yelpazeye yayılan ürünleri olduğunu hatırlatan CB Türkiye ortaklarından Abdullah Çiftçi, “Bankalar gibi büyük kurumlara, ellerindeki gayrimenkul operasyonlarını outsource etmelerini öneriyoruz. Biz onların adına, onlardan daha iyi bir şekilde mülklerini yöneteceğiz. Alınacakları alıp, satılacakları da satacağız” bilgisini verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/angelina-jolienin-emlakcisi-abdli-cb-turkiyeye-geldi_52607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!