Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Avrupa gibi Kokuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı “Avrupa Ödülü” törenine katılmak üzere Ankara’ya gelen Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden parlamenter, belediye başkanı ve temsilcilerden oluşan heyete kutlama yemeği verildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ev sahipliğinde Sheraton Otelde düzenlenen kutlama yemeğine konuk heyetin yanı sıra,

Hürriyet ANKARA
Ankara Avrupa gibi Kokuyor

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Çevre Komitesi Başkanı Alan Meale, “Ünlü yazar Puşkin’in dediği gibi, Eğer bir yer, Avrupa gibi kokuyor ve hissedilirse orası Avrupa’dır. Ben de Ankara için bunları söylüyorum. Ankara yeni, taze gerçek bir Avrupadır” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı “Avrupa Ödülü” törenine katılmak üzere Ankara’ya gelen Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden parlamenter, belediye başkanı ve temsilcilerden oluşan heyete kutlama yemeği verildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ev sahipliğinde Sheraton Otelde düzenlenen kutlama yemeğine konuk heyetin yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Milletvekilleri, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yemekte yaptığı konuşmada “Böylesine önemli 3 ödülü birden almak bir kent için bir belediye başkanı için gerçek büyük bir onurdur. Büyük bir şereftir” dedi. Avrupa Büyük ödülünü almaya neden layık olduklarını Avrupa Konseyi Parlamenterlerinin iki gündür yapmış oldukları konuşmalarda çok güzel izah ettiklerinin altını çizdi.

Ankara taze Avrupa

Başkan Gökçek’in konuşmasının ardından söz alan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Çevre Komitesi Başkanı Alan Meale, Rus yazar ve şairi Puşkin’ine “Avrupa’nın tanımı nedir? diye sorulması üzerine ‘Eğer bir yer, Avrupa gibi kokuyor ve hissedilirse orası Avrupa’dır’ demiştir. Ben de Ankara için bunları söylüyorum. Ankara yeni, taze gerçek bir Avrupadır ” diye konuştu.

Gündeş konseri

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Dikmen Vadisi 3. Etabı, cumartesi akşamı Türk sanat müziğinin güçlü sesi Ebru Gündeş’in muhteşem konseriyle açıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, törende yaptığı konuşmada, Dikmen Vadisi Projesi’nin Türkiye’de şu ana kadar gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu ifade etti. Gökçek, ‘’İlk iki etabın ardından bugün de bin 134 adet konut bitirildi. Bunun ardından da 4. ve 5. etabı tamamlamayı amaçlıyoruz’’ dedi.

Ebru Gündeş’in konser verdiği törene, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, Çevre Komitesi Başkanı Alan Meale, konsey üyeleri, milletvekilleri, bazı ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Törende, Dikmen Vadisi 3. Etap Projesi’nde emeği geçenlere plaket verildi.

Açılışta protesto

Dikmen Vadisi 3. Etap Projesi’nin açılışında Dikmen Barınma Hakkı Bürosu’nun eylemi polis engeline takıldı. Toplanan grup Barınma Hakkı Bürosu’ndan 3. Etap Projesinin açılış konser alanına kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında ‘Vadi burada Gökçek nerede’, ‘Halkın barınma hakkı var’ sloganları atıldı. 3. Etap girişinde kurulan polis barikatına takılan protestoda, polisin yürüyüşçülere konser alnına girmesine izin vermemesi nedeniyle bir süre burada devam etti. Grup yapılan açıklamaların ardından dağıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-avrupa-gibi-kokuyor_73190.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!