Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara-Çankırı Yolu Temmuz'da Bitecek

Tekebeli viyadük bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Önal, "Duble yol çalışması ayı sonuna kadar tamamlanacak ve yol ulaşıma açılacak" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Ankara-Çankırı Yolu Temmuz'da Bitecek

Tekebeli viyadük bölgesinde incelemelerde bulunan Vali Önal, "Duble yol çalışması ayı sonuna kadar tamamlanacak ve yol ulaşıma açılacak" dedi.

Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara-Çankırı yolunun Temmuz ayında tamamlanacağını bildirdi. Vali Önal, Akyurt ilçesinde, Ankara-Çankırı yolunda inşaatı devam eden Tekebeli viyadük bölgesinde incelemelerde bulundu.

Bu sistemin başarısıdır

Yolu yapan firmanın yetkililerinden bilgi alan Kemal Önal, yolun Akyurt’a kadar olan bölümünün tamamlandığını, çalışmaların aksaması üzerine yeniden ihale ederek işi başka bir firmaya devrettiklerini belirtti. Vali Önal, şöyle konuştu: "Akyurt’tan Çankırı’ya kadar olan duble yol çalışması temmuz sonuna kadar tamamlanacak ve yol ulaşıma açılacak. Büyük bir siyasi cesaretle Köy Hizmetleri kapatıldı. Yetkileri genel idareden alınıp, özel idareye teslim edildi. Olması gereken de buydu. Aynı ekipmanla, aynı coğrafyada, aynı personelle 15 kilometrelik yol, 800 kilometreye çıkartıldı. Bu bizim başarımız değil, sistemin başarısıdır."

Çankırı Valisi: Şantiye şefiyiz

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun ise Ankara-Çankırı yolundaki çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Uzun, "Çankırı kapalı bir kutu gibi. Bunu aşmamız lazım. Yolun yapılması bu açıdan önemli. İşin içindeyiz, şantiye şefiyiz" dedi. Firma yetkilileri de bugüne kadar 12 kilometrelik tek yol çalışması yapıldığını ve 30 kilometrelik kısımda daha çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-cankiri-yolu-temmuzda-bitecek_67494.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!