Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Fen Lisesi Kavşağına Yapılacak Alt Geçidin Temeli Atıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2003 yılı içerisinde alt ve üst geçit çalışmalarına hız vereceklerini belirterek, “2003 yılı Ankar

Zamanb>Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2003 yılı içerisinde alt ve üst geçit çalışmalarına hız vereceklerini belirterek, “2003 yılı Ankara’nın altın yılı olacaktır.” dedi.

Konya yolu–Ankara Fen Lisesi kavşağına yapılacak olan alt geçit için temel atma töreni düzenlendi.

Törende konuşan Gökçek, alt geçidin, yaklaşık 3 trilyon 300 milyara malolacağını ve 1 Haziran’a kadar bitirileceğini bildirdi. Alt geçidin Konya yolundaki trafik akışını rahatlatacağını anlatan Gökçek, şunları söyledi: “Bu, 2003 yılının ilk temel atma töreni. 2003 yılı inşallah Ankara’nın altın yılı olacak. Niyetimiz hergün ya bir temel atma ya da açılış yapmak. Hiçbir günümüz boş geçmeyecek. ‘41 günde 41 organizasyon’ adını verdiğimiz çalışma zincirine başlıyoruz. Bir üst geçit projesini daha önce 70 günde bitirmiştik. Bunu da 40 günde bitireceğiz. Ayrıca ilk kez kullandığımız diyafram duvar teknolojisi ile de çevreye hiçbir rahatsızlık vermeyeceğiz.”

Gökçek, daha sonra vatandaşlarla birlikte alt geçidin temeline ilk harcı koydu. Gökçek, bir basın mensubunun, “Büyükşehir belediyelerinin kaldırılması çalışmalarına ilişkin ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu ise, “Keşke” diye cevapladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-fen-lisesi-kavsagina-yapilacak-alt-gecidin-temeli-atildi_4138.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!