Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara için Ortak Miras Çalışması

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Goethe Institut Ankara, ortak kültürel mirasların açığa çıkartılması için birlikte çalışma yürütecek.

yapi.com.tr
Ankara için Ortak Miras Çalışması

Goethe Institut Ankara'yı ziyaret eden Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, Enstitü Müdürü Dr. Thomas Lier ile görüştü. Dr. Lier ile bir araya gelen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde bulunan yapılar ve Saraçoğlu’nun dönüşümü üzerine fikir alışverişinde bulundular.

Enstitüsüyle birlikte AOÇ üzerine bir sempozyum üzerinde çalıştıklarını söyleyen Ali Hakkan, sempozyumda Almanya’dan da AOÇ üzerine çalışmalar yürütmüş ve yürütecek konuklar olacağını açıkladı. Tezcan Karakuş Candan ise “AOÇ ve Saraçoğlu, ortak mirasımızdır. Enstitüye, Saraçoğlu Mahallesi ile ilgili Kent Düşleri Proje Fikir Yarışmamızda destekleyen kuruluş olmalarını ve danışman jüride yer almalarını önerdik. Prensip olarak, destekleyen kuruluş olacaklarını ve jüride de yer alacaklarını ilettiler. Bu ortak kültürel mirasımız açısından önemli bir adımdır” dedi.

Toplantının ardından 'Post- Oil City' sergisinin açılışı gerçekleştirildi. 5 Mart Salı günü de sergiyle ilgili bir panel yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-icin-ortak-miras-calismasi_105107.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!