Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara-Konya Hızlı Treni 2010'da Sefere Başlıyor

Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin ilk ray kaynağı, yarın saat 11.30'da Konya-Pınarbaşı'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak. İlk sefer 2010 sonunda planlanıyor. Polatlı'dan başlayarak Güneye doğru inen Ankara-Konya Yüksek Hzılı Tren Projesi ile 250 kilometre/saat hıza uygun çift hatlı, elektrikli, sinyalli yeni

Hürriyet Gazetesi
1 Ankara-Konya Hızlı Treni 2010'da Sefere Başlıyor

Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin ilk ray kaynağı, yarın saat 11.30'da Konya-Pınarbaşı'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak. İlk sefer 2010 sonunda planlanıyor. Polatlı'dan başlayarak Güneye doğru inen Ankara-Konya Yüksek Hzılı Tren Projesi ile 250 kilometre/saat hıza uygun çift hatlı, elektrikli, sinyalli yeni demiryolu inşa ediliyor. Toplam 306 kilometrelik hattın 94 kilometrelik kesimi Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi içinde yer alıyor.

Alt yapı inşaatı 2 kesimli olarak gerçekleştirilen projede sanat yapıları olarak 7 köprü, 25 karayolu üst geçidi, 58 karayolu alt geçiti, 133 menfez ve 2030 metrelik 1 tünel, ayrıca demiryoluna paralel emniyet amaçlı karayolu yer alıyor.

Ankara-İstanbul, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projeleriyle entegre olan ve 2010 yılı sonunda hayata geçmesi planlanan Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren Projesi ile, Ankara-Konya arasındaki 10 saat 30 dakikalık seyahat süresi 1 saat 15 dakikaya, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı tamamlandığında ise İstanbul-Konya arasındaki 12 saat 25 dakikalık seyahat süresi 3 saat 30 dakikaya inecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-konya-hizli-treni-2010da-sefere-basliyor_70696.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • demiryollarına yapılan bu hizmetleri büyük bir şükranla karşılıyorum.ulaşıma yapılan her hizmet ülkemizin muasır medeniyet seviyesini yükseltecek, kalkınmayı ve refah seviyesinin artmasını hızlandıracak ülkenin ihtiyaç duyduğu birliğine katkısı olacaktır.bu yolda hizmet edenlere ne mutlu. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!