Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Ankara'da Silikon Vadisi'ni Hayata Geçirmek İstiyoruz''

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Silikon Vadisi Projesi'nin Ankara'da hayata geçirilmesi için sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vereceklerini belirterek, Amerika ve Hindistan'da bulunan Silikon Vadileri'ndeki büyük şirketlerin CEO'larıyla görüşmelere başlayacaklarını ifade etti.

yapi.com.tr / AA
''Ankara'da Silikon Vadisi'ni Hayata Geçirmek İstiyoruz''

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Silikon Vadisi Projesi'nin Ankara'da hayata geçirilmesi konusunda gösterilen çabanın sonuçsuz kaldığını belirterek, ''Biz de kendi Bilişim Vadimizi kuracağız. Bilişim dünyasının bu kadar geliştiği bir ortamda Türkiye, birden fazla Silikon Vadisi'ni kaldıracak düzeyde'' dedi.

Özellikle son dönemde Ankara'da yatırım olanaklarının kısıtlandığını, yatırımların otel ve AVM ağırlıklı olduğunu ifade eden Aydın, Ankaralı yatırımcıların Silikon Vadisi Projesi'ne çok sıcak bakacağını bildirdi.

Ankara Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere, ATO, ASO ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek, Ankara'da böyle bir projeyi hayata geçirmek istediklerini vurgulayan Aydın, bilgisayar, internet ve elektronik şirketlerinin yönetim merkezleri veya şubelerini bir arada toplayacak olan Silikon Vadisi'nin Başkente yakışacağını kaydetti.

''Ankara projeye hazır''

Bilişim sektöründe lider şirketlerin, eğitim kurumlarının ve kümelerin bulunduğu Ankara'nın, altyapısı ile de Türkiye'nin bilişim üssü konumunda olduğuna dikkati çeken Aydın, Ankara'da çok sayıda teknopark ve üniversite bulunmasına karşın, bu kurumlar arasındaki işbirliğinin yeterli düzeyde olmadığını ifade etti. Bu işbirliğini geliştirmek, Ankara'nın bilişim alanında uluslararası arenada söz sahibi olmasını sağlamak ve şehirdeki yazılım firmalarının rekabet güçlerini arttırmak için Silikon Vadisi'ne ihtiyaç olduğunu kaydeden Aydın, Amerika ve Hindistan'da bulunan Silikon Vadileri'ndeki büyük şirketlerin CEO'larıyla görüşmelere başlayacaklarını ifade etti.

Aydın, şunları bildirdi:

''Ayrıca bu ülkelerde bulunan Silikon Vadileri'nde faaliyet gösteren Türk firmalarının yetkilileriyle de görüşeceğiz. En geç haziran ayının sonunda bu konuda büyük bir organizasyon geliştirmeyi planlıyoruz. Expo Fuarı için tek yürek olan Ankara'nın, kendi Silikon Vadisi için de tek yumruk olacağına, her kişi ve kurumun çok çalışacağına inancımız tamdır. Ankara'nın böyle dev bir projeye ihtiyacı vardır. Ankara her şeyiyle Silikon Vadisi'ne ev sahipliği yapmaya hazırdır.''

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-silikon-vadisini-hayata-gecirmek-istiyoruz-_91154.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!