Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankaray-Aşti-Çayyolu Hattı Yapım Çalışması Hız Kazandı

Çayyolu sakinlerinin özlemle beklediği AŞTİ – Çayyolu Ankaray hattı kazı ve inşaat çalışmaları hız kazandı. AŞTİ İstasyonundan başlayarak, Eski

Ankara Büyükşehir Belediyesi
Ankaray-Aşti-Çayyolu Hattı Yapım Çalışması Hız Kazandı

b>Çayyolu sakinlerinin özlemle beklediği AŞTİ – Çayyolu Ankaray hattı kazı ve inşaat çalışmaları hız kazandı. AŞTİ İstasyonundan başlayarak, Eskişehir Yoluna paralel 9.4 kilometrelik bir güzergahta Ümitköy’e uzanacak Ankaray hattında % 6.27 fiziki gerçekleşme sağlandı.

Çayyolu sakinlerinin özlemle beklediği AŞTİ – Çayyolu Ankaray hattı kazı ve inşaat çalışmaları hız kazandı. AŞTİ İstasyonundan başlayarak, Eskişehir Yoluna paralel 9.4 kilometrelik bir güzergahta Ümitköy’e uzanacak Ankaray hattında % 6.27 fiziki gerçekleşme sağlandı.

Ankaray AŞTİ – Çayyolu Hattı boyunca yarma, hafriyat tünel ve aç kapa işlemleriyle devam ediyor. Söğütözü istasyonunda hafriyat tamamlanarak beton dökme aşamasına gelindi. MTA istasyonunda hafriyatın %38’i, Köy hizmetleri istasyonunda ise hafriyatın %39’u tamamlandı. Kazı işleminin tüm hızıyla sürdüğü istasyonlarda hafriyatın tamamlanmasından sonra beton dökme çalışmaları başlayacak. Başlangıç aşamasında bulunan 600 metrelik delme tünelin %2’si, ve daha sonraki çoğunlukla aç - kapa tünel olarak devam edecek Ankaray hattının %6.27’si tamamlandı.

Eskişehir yolunun Güney kısmında yapımına başlanan AŞTİ – Çayyolu 1. Etabı 2004 yılı Nisan ayında tamamlanacak. AŞTİ’den başlayan 9.4 kilometrelik bir güzergahı takip eden hatta Söğütözü, MTA, ODTÜ, Bilkent, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Beytepe ve Ümitköy istasyonları olmak üzere hattın %11’ini oluşturan 7 istasyon bulunuyor. İstasyonlar arası mesafenin ortalama olarak 1.25 kilometre olduğu hattın %78’i aç kapa tünel, %9’u tünel, %2’si ise hemzemin olacak.

EGO yetkilileri, Eskişehir yoluna paralel Ümitköy’e kadar uzanacak Ankaray inşaatının 2004 yılı İlkbaharında tamamlanacağını belirterek, nazım plan öngörülerine uygun olarak planlanan güzergahın, özellikle Çayyolu – ümitköy bölgesi yolcularının %25’inin bu sisteme aktarmasının planlandığını söylediler. Güzergah boyunca ikamet edenlerin çoğunlukla kent merkezine özel araçlarıyla geldiklerine işaret eden yetkililer, rahat, güvenli, ucuz ve konforlu yapısıyla Ankaray’ın hizmete girmesiyle tercih edileceğini ve trafiğin rahatlamasına büyük katkı sağlayacağını vurguladılar.http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaray-asti-cayyolu-hatti-yapim-calismasi-hiz-kazandi_4460.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!