Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Bu Israr Neden?

Ankara'ya 500 Yeni Otobüs Alınacak

Melih Gökçek, EGO'nun, 20 Mart 2008'de 500 solo tipi doğalgaz motorlu, klimalı otobüs alımı ihalesine çıktığını anımsattı. Gökçek, 4 firmanın katıldığı ihaleyi MAN firmasının kazandığını belirterek, 6 Haziran 2008 ile Eylül 2009 tarihleri arasında 500 doğalgazlı ve klimalı MAN marka otobüsün teslim edileceğini ifade etti.

CNN Türk
Ankara'ya 500 Yeni Otobüs Alınacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kent içi ulaşımda kullanılmak üzere doğalgazlı ve klimalı 500 otobüs alınacağını açıkladı. Melih Gökçek, EGO'nun, 20 Mart 2008'de 500 solo tipi doğalgaz motorlu, klimalı otobüs alımı ihalesine çıktığını anımsattı. Gökçek, 4 firmanın katıldığı ihaleyi MAN firmasının kazandığını belirterek, 6 Haziran 2008 ile Eylül 2009 tarihleri arasında 500 doğalgazlı ve klimalı MAN marka otobüsün teslim edileceğini ifade etti.
 
Bu otobüslerle kent içi trafiğin daha konforlu bir hale geleceğini belirten Gökçek, "Yeni otobüsler, halen kullanılmakta olan otobüsler gibi AB'nin kabul ettiği 2020 yılına kadar geçerli olan çevre dostu EEV motor standartlarında üretilmektedir. Çevreye duyarlı, çevre kirliliği etkisi son derece düşük olan bu araçlar, dizel yakıt kullanılan eski model otobüslerimizle kıyaslandığında ise çok büyük ekonomik avantajlar sağlamaktadır "dedi.
 
Gökçek, 500 yeni doğalgazlı otobüsün daha ulaşımda hizmet vermesiyle doğalgazlı otobüs sayısının 990'a yükseleceğini söyledi.
 
Otobüslerin 50'sinde özürlü asansörü bulunacağını ifade eden Gökçek, "Bu araçlar sayesinde özürlü vatandaşlarımız daha rahat inip binecekler ve Ankara'nın birçok yerine rahatça seyahat edebilecekler" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaraya-500-yeni-otobus-alinacak_62330.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!