Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Bor Enstitüsü Kuruluyor

Ankara’ya Bor Enstitüsü Kuruluyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Acil Eylem Planı’nda yer alan Bor Enstitüsü’nün kuruluş çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Zamanb>Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Acil Eylem Planı’nda yer alan Bor Enstitüsü’nün kuruluş çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Güler, bu çerçevede enstitünün hukuki altyapısının oluşturulması için hazırladıkları kanun tasarısını Bakanlar Kurulu’na sunduğunu söyledi. Güler Bor Enstitüsü’nün Ankara’da olacağını dile getirdi, bölge milletvekillerinin isteklerinin bazı nedenlerle yerine getirilemediğini söyledi. Yoğun kulislere rağmen illerine enstitünün kurulmasını sağlayamayan özellikle Balıkesir ve Kütahya milletvekilleri, üzgün olduklarını söylediler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılan ve önümüzdeki günlerde Meclis’e sevk edilecek Bor Enstitüsü’nün kuruluşu ile ilgili kanun tasarısı konusunda bilgi verdi. Güler, kurulacak olan Bor Enstitüsü’nün yeni bir istihdam merkezi olmayacağını belirtti. Bu nedenle bölge milletvekillerinin tepki göstermesini gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığına işaret etti. Tasarıya göre, Bor Enstitüsü’nün proje üreten değil, projeleri koordine eden bir merkez olacağına dikkat çeken Güler, “Projeler dışarıya verilecek. Enstitü, kendisi proje üretmeyecek.” dedi. Güler, enstitünün hangi kuruma bağlı olacağının netlik kazanmadığını belirti.

Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, enstitünün kuruluşu ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Bor konusunda çalışan bilim adamlarının ODTÜ bünyesinde bulunması nedeniyle Bor Enstitüsü’nün Ankara’ya kurulması kararlaştırılmış. Türkiye’ye hayırlı olsun.”

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaraya-bor-enstitusu-kuruluyor_3804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!