Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya DTO'dan Alanya'ya Ortaklık Önerisi

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Erol, Alanya ve Antalya limanlarının tek destinasyon olarak pazarlanması, gelirin de bölüşülmesi önerisinde bulundu.

yapi.com.tr
Antalya DTO'dan Alanya'ya Ortaklık Önerisi

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Erol, Alanya ve Antalya limanlarının tek destinasyon olarak pazarlanması, gelirin de bölüşülmesi önerisinde bulundu.

Erol, DTO Meclis Başkanı Serdar Göksel ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nu ziyaret etti. Bölge denizciliğinin sorunlarını konuşmak, sektöre ne gibi katkılar sağlayabilecekleri belirlemek amacıyla Başkan Sipahioğlu'nu ziyaret ettiklerini belirten Erol, Sipahioğlu'na Batı Akdeniz'de Alanya ve Antalya limanlarının tek bir destinasyon olarak pazarlanmasını, elde edilen gelirin ise iki liman arasında pay edilmesini önerdi.

1967-1977 yılları arasında Alanya ve Antalya limanlarının bu şekilde çalıştığını ve son derece başarılı sonuç alındığını anlatan Erol, kruvaziyer turizmde söz sahibi olan bölgenin, böylelikle daha da güçleneceğini dile getirdi. Erol, Sipahioğlu'nun bu öneriye destek vermesini istedi.

Belediye Başkanı Sipahioğlu ise Alanya'da son yıllarda denize önemli yatırımlar yapıldığını söyledi. Balıkçı barınağı, yapılmakta olan yat limanı ve yapılması planlanan Denizcilik Müzesi'nin bu yatırımlar arasında bulunduğuna dikkati çeken Sipahioğlu, ''Yatırımların ilçeye kruvaziyer gemileriyle gelen turistleri cezbedeceğini düşünüyorum. Gemilerle gelen turistin harcama kabiliyeti daha fazla. Bu potansiyeli değerlendirmeliyiz'' dedi. (AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-dtodan-alanyaya-ortaklik-onerisi-_76962.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!