Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Expo'ya Resmen Aday

Expo 2015 için aday olan ancak kazanamayan İzmir'in ardından Antalya da 2014 adaylığı için çalışmalarını hızlandırdı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO), Vali Alaaddin Yüksel başkanlığında dün yapılan toplantıda, Antalya'nın dünyanın en büyük fuar organizasyonu Expo'ya resmen aday olması kararlaştırıldı.

Referans Gazetesi
Antalya Expo'ya Resmen Aday

Expo 2015 için aday olan ancak kazanamayan İzmir'in ardından Antalya da 2014 adaylığı için çalışmalarını hızlandırdı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO), Vali Alaaddin Yüksel başkanlığında dün yapılan toplantıda, Antalya'nın dünyanın en büyük fuar organizasyonu Expo'ya resmen aday olması kararlaştırıldı. Expo hazırlık toplantısına, milletvekili Sadık Badak, Vali Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen ile bürokratlar ve sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda Expo'yu düzenlemek için düğmeye bastıklarını vurgulayan Yüksel, "Biz bu yola çıkıyoruz. Dünyanın en büyük fuar organizasyonunu 2014 yılında Antalya'ya getirmek istiyoruz. Bu fuar için Türkiye'de en uygun kent Antalya'dır. Gerek turizmde yakaladığı uluslararası başarı, gerekse doğal ve kültürel zenginlikleri ile Antalya bu organizasyonu yapacak her türlü birikime sahiptir" dedi.
    
Milletvekilleri ile toplantı

Expo için başka hiçbir kentle yarışmadıklarını vurgulayan Yüksel, Antalya'nın "Bahçe" konulu Expo Fuarı'na aday olacağını ifade etti. Yüksel, Antalya'nın "Çocuk Dostu Kent" ünvanı taşıdığını da belirterek, Antalya Expo için belirlenecek temanın "Çocuk ve Çiçek" olabileceğini söyledi. Yüksel, 2010'da Şangay'da yapılacak Expo'da Antalya için özel bir bölüm açmak üzere çalışmalar yapacaklarını da kaydetti. Toplantıda ayrıca 18 Kasım'da Ankara'da bölge milletvekilleriyle bir toplantı yapılması da kararlaştırıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-expoya-resmen-aday_64426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!