Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Kültür Merkezi' ne Alternatif Proje

Antalya esnafı, ihalesi geçtiğimiz ay iptal edilen Haşim İşcan Kültür, Sanat ve İş Merkezi için yeni proje hazırladı. Esnaf, Büyükşehir Belediy

Akşamb>Antalya esnafı, ihalesi geçtiğimiz ay iptal edilen Haşim İşcan Kültür, Sanat ve İş Merkezi için yeni proje hazırladı. Esnaf, Büyükşehir Belediyesi'nin kat karşılığı ihaleden vazgeçip, yap-işlet-devret modeline göre ihale açması görüşünde.

Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, 38 meslek odası başkanı ile basın toplantısı düzenledi. Başkan Tolunay, toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi iptal edilen eski Toptancı Hal arazisinde yapılacak 'Haşim İşcan Kültür, Sanat ve İş Merkezi Projesi'nin kat ya da arsa karşılığı yapılmasına karşı çıktıklarını bildirdi.

'Bize bilgi verilmedi'

İhaleye davet edilmediklerini ve proje konusunda kendilerine bilgi verilmediğini öne süren Tolunay, alternatif proje hazırladıklarını belirtti. Tolunay, 'İhalenin gerçekleşeceğini ummuyorduk. Bu alan kat veya arsa karşılığı ihale edilirse, belediyenin ve Antalya'nın zararına olacak. Hazırladığımız proje çerçevesinde ihale yapılırsa, ihaleye esnaf adına gireceğiz' dedi.

İhalede acele edilmemesi gerektiğini anlatan Başkan Orhan Tolunay, şöyle devam etti:

'Antalya'da yeni bir kültür merkezi yapılmasına gerek yok. Sabancı Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi ile Antalya Kültür Merkezi'nde yılda kaç kültürel etkinlik yapılıyor? Hazırladığımız avam projeyi genişletip, Büyükşehir Belediyesi'ne sunacağız. Festival Çarşısı ile Halk Pazarı'ndaki 800'ün üzerinde esnaf hakkında mahkeme tahliye kararı verdi. Esnaf ve sanatkarımız, bu gün kaos içinde. Kendisine bir alan gösterilmesi ve burada konuşlanabileceği bir proje ile sorunlarına çözüm bulunmasını istemektedir.'

Antalya Eski Toptancı Hal bölgesinde yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerinde yapılması düşünülen 'Haşim İşcan Kültür, Sanat ve İş Merkezi Projesi' geçtiğimiz ay ihale edilmişti. 2 firmanın katıldığı ihaleyi Antalya merkezli Kadıahmetoğlu inşaat firması kazanmıştı. İhale daha sonra iptal edilmişti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-kultur-merkezi-ne-alternatif-proje_5778.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!