Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Mermer “Limra”da Dünya Birinciliğini Hedefliyor

Üretim kapasitesi ve dış pazar payıyla Türkiye’nin en büyük mermer üreticilerinden biri olan Antalya Mermer (Antalya Marble Group), dünyanın en büy

Ticaret
4


b>Üretim kapasitesi ve dış pazar payıyla Türkiye’nin en büyük mermer üreticilerinden biri olan Antalya Mermer (Antalya Marble Group), dünyanın en büyük limra üreticisi olma yolunda ilerliyor.

1994 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başlayan ve ayda 10 bin tonun üzerinde üretimiyle dünyanın en büyük kapasiteli limra taş ocağına sahip olan Antalya mermer, toplam üretiminin % 80’ini ihraç ediyor.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 2 adet fabrikası ve 4 adet taş ocağıyla, yıllık 1 milyon 200 metrekarelik üretim gerçekleştiren Antalya Mermer’in, aylık ortalama 100 konteynerin üzerinde ihracatı var. Başta Çin olmak üzere, aralarında Kore, Singapur, İspanya, İtalya, Amerika ve İsrail’in bulunduğu 30’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Antalya Marble Group, ilk etapta iki adet fabrikasıyla başladığı üretimini arttırmak ve daha fazla ihracat gerçekleştirmek amacıyla yatırımlarını sürdürüyor.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 3. fabrikasını kurma aşamasında olan Antalya Mermer’in, Finike’deki dünyanın en büyük kapasiteli limra ocağının yanı sıra, Korkuteli’nde “Antik Bej”, Demre’de “Demre Beji” ve Konya’da traverten olmak üzere 4 adet taş ocağı bulunuyor.

Özellikle duvar kaplama alanında, ABD’nin ardından dünyanın en büyük doğal taş ihracatçısı olma yolunda ilerleyen Çin’in en büyük tercihi olan limra taşının, suya dayanıklı yeni bir türünü geliştiren Antalya Mermer’in, Merkez Satış Departmanı Sorumlularından Abdullah Yılmaz, “korumalı limra” adı verilen yeni ürünün özellikle zemin kaplama alanında en çok tercih edilen malzemelerden biri olacağını belirtti. Limranın, kireç taşı yapısında yumuşak bir taş olduğunu ve özellikle duvar kaplama alanında kullanıldığını dile getiren Yılmaz, Antalya OSB’de kurulan ve tamamiyle İtalya’dan ithal edilen son teknoloji makinelerle donatılmış 3. fabrikanın faaliyete geçmesiyle, üretim kapasitesinin büyük oranda artacağını belirtti.

Halihazırda 400 kişilik çalışanlarıyla, 3 vardiya 24 saat üretim gerçekleştirdiklerini dile getiren Yılmaz, Antalya Mermer’in dış pazar payı olarak da Türkiye’nin en büyük mermer üreticilerinden biri olduğunu belirtti.

Antalya Mermer olarak, yeni pazarları araştırdıklarını, Avustralya ve Güney Afrika Cumhuriyeti pazarlarına girme aşamasında olduklarını söyleyen Abdullah Yılmaz, “Türkiye mermer açısından çok zengin bir ülke. Dünya rezervlerinin % 40’ına sahibiz ve sürekli üretimimizi, ihracatımızı arttırıyoruz. Çok yakında, ülke olarak rekabet ettiğimiz İtalya ve Portekiz’in önüne geçeceğimize inanıyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-mermer-limrada-dunya-birinciligini-hedefliyor_25305.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • bize 350 metrekare taş lazım, iletişim bilginiz yok mu acilen YANITLA
  • istanbulda şömine sektöründe faaliyet vermekteyiz çeşitli ebatlarda bizim finike taşı ihtiyacımızı karşılayabilir misiniz.tel 05445145692 raşit YANITLA
  • bilgi almak istiyorum. kankaunsal45@hotmail.com YANITLA
  • sizinle çalışmak isteriz 4 tane esteci arkadaşlarım var 5 ile 10 yıl arası deneyımımız var aramanızı beklerım 0537 605 67 52 YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!