Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya’yı Dubai ile Yarıştıracak

The Nuance Group ile Antalya Havalimanı terminallerindeki free shopların işletmesini 17 yıllığına alan Net Holding, Antalya’yı Dubai’den daha cazip bir alışveriş merkezine dönüştürecek.

Vatan Gazetesihe Nuance Group ile Antalya Havalimanı terminallerindeki free shopların işletmesini 17 yıllığına alan Net Holding, Antalya’yı Dubai’den daha cazip bir alışveriş merkezine dönüştürecek. Bvlgari’den Armani’ye, Rolex’ten Hermes’e dünya markalarının ürünlerini ucuza satacak olan iki ortak, külçe altından tek taş yüzüğe birçok lüks ürünü sertifikalı olarak turistlere pazarlayacak. Hedef müşteri kitlesinin başında Antalya’yı tercih eden zengin Ruslar var.

Fraport-IC’nin havalimanının işletmesini Cumhuriyet tarihinin en yüksek fiyatını vererek aldığını savunan Net Holding’in Başkanı Besim Tibuk, “İhalenin bu kadar pahalı olması bizi bu projeye itti. Antalya’yı alışveriş cennetine dönüştüreceğiz. Klasik duty free olacak ama akla gelen en pahalı markaları çok komik kârlar koyup satacağız. Sürümden kazanacağız. Mesela 20 bin dolarlık Rolex saati 10 bin dolara satacağız” dedi.

‘Çekilişle villa vereceğiz’
Bu projeyle zengin turistten para almayı hedeflediklerini kaydeden Tibuk, özel bir pazarlama birimi oluşturacaklarını, bedava tatil içeren alışveriş turları düzenleyeceklerini anlattı. Besim Tibuk, “Buraya Dubai gibi demek istemiyoruz. Çünkü ondan daha ileri olacak. Orada araba, altın çekilişi var. Biz de yapacağız ama biz villa vererek farklı bir boyut katacağız. Bu projenin başarısız olma ihtimali yok. 17 yılımız var. 3-4 yıl zarar ederiz, içki ve sigara satar, cebimizden para koyar devlete ödeme yaparız. Ondan sonraki 3-4 sene tapi oluruz, ardından da kâra geçeriz” diye konuştu.

Nuance: Türkiye’ye inanıyoruz yeni fırsatları değerlendireceğiz
Net Holding’in ortağı The Nuance Group, 5 kıtada, 17 ülkede 357 mağaza ve 4 bin 518 personeli var. Grubun Yönetim Kurulu Üyesi Carlo Bernasconi, Türkiye’nin Akdeniz’in önemli destinasyonlarından olduğunu belirterek, “Türkiye’ye gelecekte daha fazla para harcayan turist gelecek. Türkiye’ye inanıyoruz ve sadece Antalya’ya odaklanmadık. Diğer fırsatları değerlendireceğiz” diye konuştu. Besim Tibuk ise yurtiçi ve yurtdışı projelerde TAV ile de işbirliği yapabileceklerini belirterek, “Sabiha Gökçen ve Bodrum’da çalışabiliriz” dedi.

TAV göğsümüzü kabartıyor, Çelebi ihaleyi gölgeliyor
Tibuk, ihalenin bu kadar pahalıya bitmesinin TAV’ın agresifliğinden kaynaklandığını belirtti. Tibuk, “Bu başarı DHMİ’nindir. Firmaları tokuşturdu, böyle mantıksız bir fiyat ortaya çıktı. Ama TAV, dünya çapında bir firma oldu. İnsan kıskanıyor biraz. Göğüs kabartıcı işler yapıyorlar. Onlarla iftihar ediyoruz. Önümüzdeki 10 yılda ABD’de tüm ekonomi dergilerine kapak olacaklar. Çok daha başarılı işler yapacaklar” dedi.

Çelebi’nin ihale ile ilgili itirazlarını da yorumlayan Tibuk, “İhale çok şeffaf oldu. İhaleye girmeyen 4-5 veya 10 verecektim der. Bana göre kaybeden ihaleye gölge düşürmek için yapıyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalyayi-dubai-ile-yaristiracak_54952.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!