Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Antepia Vitrine Çıktı

Sinpaş Yapı, Nakıboğlu ailesine ait Paralel Gayrimenkul ile Güneydoğu ekonomisinin merkezi Gaziantep'te 1.2 milyar dolarlık yatırımla bölgenin en büyük konut projesine imza atıyor. İsmi Antepia olarak belirlenen 3 bin 467 konutluk projenin ön satışlarına başlayan Sinpaş Yapı aralık ayının ilk haftasında Gaziantep'te düzenleyeceği tanıtım

Sabah Gazetesi
Antepia Vitrine Çıktı

Sinpaş Yapı, Nakıboğlu ailesine ait Paralel Gayrimenkul ile Güneydoğu ekonomisinin merkezi Gaziantep'te 1.2 milyar dolarlık yatırımla bölgenin en büyük konut projesine imza atıyor. İsmi Antepia olarak belirlenen 3 bin 467 konutluk projenin ön satışlarına başlayan Sinpaş Yapı aralık ayının ilk haftasında Gaziantep'te düzenleyeceği tanıtım toplantısıyla hem projenin temelini atacak hem de resmi satışlara başlayacak. Güneydoğu Bölgesi'nde GAP'tan sonra bölgenin en büyük 2'nci projesi olacak Antepia'da ön satışa özel daire fiyatları 150 bin TL ile 1 milyon 800 bin TL arasında değişiyor. En küçük evlerin 3+1 olarak tasarlandığı projede evler 3.5+1, 4+1, 4.5+1, 5+1 seçeneklerinde olacak.

Proje ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Naksan Holding'in sahibi olan Nakıboğlu Ailesi'nden Taner Nakıboğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Paralel Gayrimenkul ile Gaziantep'in ve bölgenin ilk temalı konut ve yaşam merkezi projesini hayata geçireceklerini söyledi. Çelik, projenin Şahinbey Beldesi sınırları içinde 1 milyon metrekarelik bir alanda inşa edileceğini ifade ederek, 1.2 milyar dolarlık yatırım planlanan projenin 3 bin 467 konutun yanı sıra sağlık, sosyal aktiviteve spor alanları ile alışveriş tesislerinden oluşacağını açıkladı.

En yükseği 1.8 milyon TL

Çelik, projenin hemen yanında 10 bin öğrenciye eğitim vermesi hedeflenen bölgenin ilk özel üniversitesi Zirve Üniversitesinin yer aldığı bilgisini verdi. Gaziantep projesinde fiyatların rekabet edebilir düzeyde olacağını kaydeden Çelik, "Gaziantep'te evlerin metrekare fiyatları ortalama 800 lira 2 bin lira arasında değişiyor. İstanbul'daki fiyatlarla Gaziantep'te daire satılamaz. Bu nedenle de fiyatları rekabet edilebilir düzeyde tuttuk. Ön satışa özel en düşük daire fiyatı 150 bin TL, en yüksek daire fiyatı ise 1 milyon 800 bin TL. Ayrıca yüzde 5 peşinat ve 48 ay vadeye sıfır faiz imkanı sunacağız" dedi.

Sinpaş geliştirdi inşaatı Paralel yapacak

Ahmet Çelik, aralık ayının ilk haftasında Antepia'nın temelini atacaklarını ve resmi satışlara başlayacaklarını açıklayarak, "Projenin yönetimi, tasarımı, satış ve pazarlama faaliyetlerini Sinpaş Yapı, inşaat yapımını ise Paralel Gayrimenkul üstlenecek" dedi. Etaplar halinde inşa edilecek projede ilk etap 24 ayda tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek. 5 mimari ofisin davetli olduğu yarışma sonucunda Mehpare Evrenol'un kurucusu olduğu Mimarlar Worksop Limited tarafından hazırlanan konseptin seçildiği projede Mehpare Evrenol'ün ilk olarak Sinpaş projelerinde başlattığı buçuk oda konsepti yine bu projede de varlığını sürdürecek. Projede Sinpaş GYO'nun İstanbul ve Bursa projelerinde görmeye alıştığımız göl etrafında konumlandırılan villa ve yalı evleri de olacak.

Antep'in tarihi dokusunu yansıtacak

Çelik, "Suyunun güzelliğinden ve bolluğundan dolayı eski adı Ayıntap yani "Suyun Gözü" olan Gaziantep'in özelliklerini projeye yansıtacağız. Antep'in gelenekleri ve tarihi dokusundan uzaklaşmadan lüks, seçkin ve keyifli bir yaşam sunacağız" dedi. Gaziantep'in ilk yelken ve golf kulüpleri de bu proje syer alacak. Projede tenis, golf, su sporları gibi farklı spor dallarının yer alacağı spor ve yelken kulübü de bulunuyor

http://www.yapi.com.tr/haberler/antepia-vitrine-cikti_83775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!