Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antepia'nın İlk Etabının Yüzde 60’ından Fazlası Satıldı

Yoğun talep üzerine 470 konuttan 614’e çıkan ilk etabın yüzde 60’ından fazlası kısa sürede satıldı. Ocak 2011’de inşaatına başlanan proje, 1,2 milyar dolarlık yatırım değeriyle, toplam 560 bin metrekare alana kurulacak. 3 bin 470 konutun yer aldığı projenin, 156 bin TL ile bir milyon 800 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkan ilk etabının

yapi.com.tr
Antepia'nın İlk Etabının Yüzde 60’ından Fazlası Satıldı

Sinpaş Yapı ve Paralel Yapı tarafından hayata geçirilen Antepia projesi, Gazianteplilerden ve çevre illerden büyük ilgi görüyor. Yoğun talep üzerine 470 konuttan 614’e çıkan ilk etabın yüzde 60’ından fazlası kısa sürede satıldı. Ocak 2011’de inşaatına başlanan proje, 1,2 milyar dolarlık yatırım değeriyle, toplam 560 bin metrekare alana kurulacak. 3 bin 470 konutun yer aldığı projenin, 156 bin TL ile bir milyon 800 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkan ilk etabının yüzde 60’ından fazlasının satışı gerçekleştirildi. Antepia Projesinde konut satışları, banka kredili veya şirket bünyesindeki özel ödeme koşulları ile vadeli olarak gerçekleştiriliyor. Projede özellikle vade farksız 66 ay vadeli ödeme planı tercih ediliyor.

Zirve Üniversitesi ve Güneydoğu Bölgesi’ne hitap edecek araştırma ve uygulama hastanesi ile 1 milyon metrekare alana yayılan Antepia projesinde dünyanın en büyük biyolojik göleti yer alıyor. Proje, bölgede bir ilk özelliği taşıyan golf sahası ve yelken kulübünün yanında, tenis kortları, otel, Agora Meydanı, amfi tiyatro ve deniz feneri konsepti ile tasarlanan Fener Cafe Gazianteplilere yeni bir yaşam tazı sunacak.

Sinpaş Yapı ve Paralel Yapı tarafından hayata geçirilecek Antepia projesi, bölgenin en büyük ve ilk temalı konut projesi olacak. Bu işbirliği kapsamında tasarım, yönetim koordinasyonu ve satış-pazarlama faaliyetleri Sinpaş Yapı tarafından gerçekleştirilirken, projenin yapımını ise Paralel Yapı üstleniyor.

GAP’tan sonraki en büyük yatırım

Gaziantep’te 560 bin metrekare alana kurulacak proje, yepyeni bir hayatın kapılarını açmayı hedefliyor. Gazianteplilere seçkin bir yaşam sunacak Antepia projesi, bölgenin GAP’tan sonraki en büyük yatırımı olmanın yanı sıra bölgenin ilk ve en büyük konseptli konut projesi olma özelliğini de taşıyor. Projenin yatırım değeri ise 1,2 milyar Dolar. Bölgeye ve bölge insanına büyük bir katma değer katacak proje yaklaşık 5000 kişiye istihdam olanağı sağlayacak.

İlk etabın yüzde 60’ından fazlası satıldı

2+1’den başlayıp, 7+2 yalıya kadar uzanan farklı tipteki konutların yer aldığı Antepia projesinin ilk etabı, 96 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Ortalama 1.350 lira ile 3.500 lira arasında değişen metre kare fiyatları ile satışa çıkan ilk etapta 614 konut yer alıyor. 156.000 TL ile 1.800.000 TL arasında farklı fiyatlar ile satışa çıkan ilk etap Gazianteplilerden ve çevre illerden büyük ilgi gördü. Büyük ilgi gören projenin ilk etabının yüzde 60’ından fazlası satıldı. 5 ayrı etapta satışa çıkacak projenin, her etabının teslim süresi yaklaşık 2 yıl olacak. İlk etabın sahiplerine Mart 2013’de teslim edilmesi planlanıyor.

Bölge insanının yaşam tarzına uygun konutlar…

560 bin metre karelik alanda inşa edilecek Antepia projesinde farklı büyüklüklerde toplam 3 bin 470 konut yer alıyor. Metre kare büyüklükleri ve oda sayıları ile dikkat çeken konutlar, Gazianteplilerin yaşam tarzlarına uygun olarak tasarlandı. Proje genelinde yer alan 2+1 / 3+1 /3,5+1 /4+1 /4,5+1 / 5+1 /5,5+1 sıra ev, ikiz villa, müstakil villa ve 7+2 yalı tipi müstakil evler, geniş ve ferah ortamlarda yaşamayı tercih eden bölge insanına hitap ediyor. Bu farklı seçeneklerdeki konutların metrekare büyüklükleri ise 117 ile 544 metrekare arasında değişiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antepianin-ilk-etabinin-yuzde-60indan-fazlasi-satildi_85353.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!