Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'AR Awards for Emerging Architecture'den EAA'ya 'Commended' Ödülü

EAA-Emre Arolat Architects, Antalya’daki Minicity Model Parkı projesiyle 'AR Awards for Emerging Architecture' ödüllerinden 'Commended' ödülüne değer bulunarak, bu ödülü ikinci kez Türkiye’ye getirdi. Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından kurulan EAA-Emre Arolat Architects, 2006 yılında da Dalaman Uluslararası Terminali ile AR Awards jürisi

yapi.com.tr
'AR Awards for Emerging Architecture'den EAA'ya 'Commended' Ödülü

EAA-Emre Arolat Architects, Antalya’daki Minicity Model Parkı projesiyle 'AR Awards for Emerging Architecture' ödüllerinden 'Commended' ödülüne değer bulunarak, bu ödülü ikinci kez Türkiye’ye getirdi. Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından kurulan EAA-Emre Arolat Architects, 2006 yılında da Dalaman Uluslararası Terminali ile AR Awards jürisi tarafından 'Highly Commended' ödülüne layık görülmüş ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmişti. 

İngiliz mimarlık dergisi Architectural Review tarafından her yıl tüm dünyadan aday olan 45 yaş altı mimarlara, bitirmiş oldukları yapılarla ilgili olarak verilen AR Awards for Emerging Architecture 2008 mimarlık ödülleri 27 Kasım gecesi Londra’da yapılan bir törenle açıklandı. Ödül verilen projeler, mimarlığın sadece biçimle ilgilenen buyurgan bir sanat olarak ele alındığı özel örnekler yerine, toplumsal yaşama katkı sağlayan, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış yapılar arasından tercih ediliyor. İlki 1999 yılında düzenlenen ve bu sene onuncu kez gerçekleştirilen etkinlik için bu yıl 90 farklı ülkeden toplam 430 katılım gerçekleşti. Bunlar arasında 25 proje 'First Prize', 'Highly Commended', 'Commended' ve 'Honourable Mentions' ödüllerini almaya hak kazandı. 

Minicity Maket Parkı

2004 yılında tamamlanan Minicity Maket Parkı, bildik yapısal kodların dışında bir örtüler silsilesi olarak anıtsallaşması, topoğrafyanın etkileyici kullanımı ve getirdiği klişelerden uzak çözümlerle bu ödüle layık bulundu. Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan yapıların 1/25 ölçekli maketlerini barındıran ve toplam 55 bin m2 kullanım alanına sahip olan Antalya’daki Minicity Model Parkı, ödülün düzenleyicisi olan The Architectural Review dergisinin Aralık 2008 sayısında yayınlanıyor.

Ödül alan diğer yapıların da görülebileceği sergi ise RIBA’nın Londra’daki binasında, Şubat 2009 sonuna dek izlenebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ar-awards-for-emerging-architectureden-eaaya-commended-odulu_64995.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!