Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Araziyi Ucuza Aldık

Mecidiyeköy'deki likör fabrikası arazisini ucuza aldığını söyleyen Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, arazi üzerine rezidans, ofis binası ve Mecidiyeköy'deki dağınık halde bulunan elektronikçileri bir araya getirecek çarşı yapacaklarını belirtti.

Habertürk
Araziyi Ucuza Aldık

Mecidiyeköy’deki likör fabrikası arazisini ucuza aldığını söyleyen Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, arazi üzerine rezidans, ofis binası ve Mecidiyeköy'deki dağınık halde bulunan elektronikçileri bir araya getirecek çarşı yapacaklarını belirtti. Aşçıoğlu, projenin 200 milyon dolara mal olacağını ve inşaatına da mayıs ayında başlayarak 2-2.5 yılda bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Aşçıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; "Arazi 500 milyon dolar eder diye düşünüyorum. Ucuza aldığımızı söyleyebilirim. Projede rezidanslar, ofisler olacak. Ancak 25 bin metrekaresini elektronik çarşı olarak planlıyoruz. Malum Mecidiyeköy bu alanda önemli bir merkez. Ancak apartman dairesinden bozma ofislerde satışlar yapılmaya çalışılıyor. Alt yapı yetersizliği var. Proje ile bu sorunu çözmeyi ve Avrupa’nın sayılı elektronik üslerinden biri haline getirmek istiyoruz." Adını son dönemde yaptığı gökdelen projeleri ile duyuran Aşçıoğlu İnşaat, Mecidiyeköy’deki arasa üzerinde hayata geçireceği proje için 200 milyon dolarlık yatırım öngörüyor.

En hızlı gökdelen yapan şirket

Aşçıoğlu, adını ilk olarak Fulya'da yaptığı ilk gökdelen olan Selenium ile duyurdu. 22 ayda biten Selenium projesinden sonra Aşçıoğlu şirketi "En hızlı gökdelen yapan şirket" olarak tanınmaya başladı. Ardından Fulya Süleyman Seba projesinin startını veren Aşçıoğlu, Fulya' da 30 katlı iki kule, hastane, market, otopark ve iş kulesinden oluşan inşaatı önümüzdeki aylarda tamamlanacak.

İki kat fazlaya satıldı

Uzun bir süredir ihale edilen ancak tek katılımcı olduğu için satılamayan Mecidiyeköy Likör fabrikasının arazisi dün gerçekleştirilen üçüncü ihalede neredeyse ilk ihalenin iki katı fiyatına satıldı. TOKİ iştiraklerinden Emlak Konut GYO'nun düzenlendiği açık artırmada en yüksek teklifi 831 milyon 500 bin YTL satış toplam geliri üzerinden yüzde 50 şirket payı gelir oranı ve idareye 415 milyon 750 bin YTL pay ile Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/araziyi-ucuza-aldik_62815.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!