Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ArcelorMittal'de İşten Çıkarmaya Protesto

Polis kaynakları, geçici işten çıkarmaları protesto etmek isteyen Belçika ve Fransa'dan gelen 2 bin işçinin, şirketin yıllık hissedarlar toplantısı sırasında şirketin Lüksemburg'daki binasına geldiklerini, binaya çeşitli objeler fırlattıklarını, sis bombası attıklarını ve ön kapıyı kırmaya çalıştıklarını belirtti.

CNN Türk
ArcelorMittal'de İşten Çıkarmaya Protesto

Dünyanın en büyük çelik üreticisi ArcelorMittal'in geçici olarak işlerine son verdiği işçiler, şirketin Lüksemburg merkezi önünde protesto gösterisinde bulundu. Polis kaynakları, geçici işten çıkarmaları protesto etmek isteyen Belçika ve Fransa'dan gelen 2 bin işçinin, şirketin yıllık hissedarlar toplantısı sırasında şirketin Lüksemburg'daki binasına geldiklerini, binaya çeşitli objeler fırlattıklarını, sis bombası attıklarını ve ön kapıyı kırmaya çalıştıklarını belirtti.

Talebin düşmesi nedeniyle üretimini yarıya indiren ve dünya genelinde birçok fabrikasını kapatan çelik devi ArcelorMittal, geçici işçileri işten çıkarırken, tam zamanlı işçilerin ücretlerini de düşürdü. ArcelorMittal Üst Yöneticisi Lakshmi Mittal, hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, şu anki piyasa koşullarında üretim kesintisine gittiklerini ve geçici olduğunu, bu yılın ikinci yarısında satışların iyileşmeye başlayacağını tahmin ettiğini söyledi.

Mittal, "Müşteriler çelik almayı durdurdu ve mevcut stoklarını kullanıyorlar. Satamayacağımızı bilirken, üretmeye devam etmenin anlamı yok" dedi. Lakshmi Mittal, hangi fabrikanın daha önce açılacağını maliyet rekabetinin belirleyeceğini ifade etti.

Belçikalı sendikalar, dün yaptıkları açıklamalarda, çalışanlar arasında gerilimin yüksek olduğunu çünkü şirketin kapatılan fabrikaların ne zaman yeniden çalışmaya başlayacağına ilişkin detay vermediğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelormittalde-isten-cikarmaya-protesto_68935.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!