Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Arena Stadı'nın Armatürlerini Taktı, Gözünü Yurtdışına Dikti

Adell Yönetim Kurulu Başkanı Ali Topçu, 15 Ocak'ta açılışı yapılan Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'da 104 locanın bataryalarını temin ettiklerini söyledi. Topçu, hedeflerinin Avrupa'daki kulüplerin statlarının işini yapmak olduğunu belirtti.

Zaman Gazetesi
Arena Stadı'nın Armatürlerini Taktı, Gözünü Yurtdışına Dikti

İçme suyu ve doğalgaz vanalarında Avrupa Birliği vizesi alan Türk şirketi Adell Armatür, 2010 yılında yaptığı toplam ihracatı Ocak 2011'de ikiye katladı. Şirket, ihracatın yanı sıra iç pazarda da ciddi büyüme planlıyor. Cirosunu yıl sonuna kadar en az iki kat artırmayı hedefleyen Adell, birçok dev marka ile işbirliği yaptı. Adell Yönetim Kurulu Başkanı Ali Topçu, 15 Ocak'ta açılışı yapılan Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'da 104 locanın bataryalarını temin ettiklerini söyledi. Topçu, hedeflerinin Avrupa'daki kulüplerin statlarının işini yapmak olduğunu belirtti. Bauhaus, Leroy Merlin, Baumaxx, Koçtaş, Tekzen, Özdilek, Metro, Carrefour gibi yapı marketleriyle çalışan firmanın müşterileri arasında Sinpaş Grubu, Soyak İnşaat, Oyak İnşaat, Mesa İnşaat, Avrupa Konutları, Kuzu İnşaat, Hamoğlu İnşaat, Tofaş Otomobil Fabrikaları da bulunuyor.

İki hafta önce Almanya menşeli bir şirketle 5 milyon Euro'luk ihracat gerçekleştirmek üzere ön anlaşma yaptıklarını söyleyen Adell Yönetim Kurulu Başkanı Ali Topçu, "Sadece Almanya ile 5 milyon Euro'luk bir ihracat peşindeyiz. Bununla yılın başında ihracatımızı ikiyle çarpacağız." dedi. Şirket, 2008'de 37 bin, 2009'da 320 bin, geçen yıl ise 2,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş. 30 ülkeye ihracat yaptıklarını, yeni oluşturulan departman ile bu yıl çok daha etkili olacaklarını ifade eden Topçu, birçok yurtdışı fuarın gündemlerinde olduğunu söyledi. Bu yıl büyük ihtimalle İstanbul Sanayi Odası'nın 'İSO İkinci 500' şirketi arasına gireceklerini kaydeden Topçu, "Asıl hedefimiz ilk 500'e girmek. Şampiyonlar ligine çıkmamız uzak değil." diye konuştu. Şirket, hedeflerine ulaşmak için 2010'u markaya yatırım yılı ilan etti. Tüm departmanlarında vizyon değişikliğine giden şirketin 2008'de 30 milyon lira civarında olan cirosu da 2009'da 20 milyon liraya düşmüş, geçen yıl ise 50 milyon liraya yükselmişti. "Bu rakamı 2011 sonunda 100 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz." diyen Topçu, 350 milyon liraya ulaşan iç pazarda yüzde 15'lik pazar payı ile ECA ve Artema ile sektörde ilk üçü paylaştıklarını belirtti. 2006 yılından bu yana 1 milyona yakın konutun içine girdiklerini söyleyen Topçu, standart ürünlere nazaran yüzde 70 tasarruf sağladıklarını belirtti.

Rakamlarla Adell

Çalışan sayısı: 200
Bayan çalışan oranı: Yüzde 20
Üretim kapasitesi: 7 milyon 500 bin adet
Pazar payı: Yüzde 15
Ciro: 50 milyon TL

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/arena-stadinin-armaturlerini-takti-gozunu-yurtdisina-dikti_85767.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!