Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arkas Holding İzmir’e Görkemli Bir Eser Kazandırdı

Arkas Holding’in Alsancak Liman Caddesi’ndeki yeni genel merkez binası, bugün hizmete giriyor. En son teknolojik yeniliklerle donatılan Arkas Holdi

Ticaret Gazetesib>Arkas Holding’in Alsancak Liman Caddesi’ndeki yeni genel merkez binası, bugün hizmete giriyor. En son teknolojik yeniliklerle donatılan Arkas Holding genel merkez binası, görenleri hayran bırakıyor.

Yapımına 2001 yılı Mayıs ayında başlanan Arkas Holding genel merkez binası, 2 bin 368 metrekare arsa üzerine, 13 bin 500 metrekarelik 3 blok olarak inşa edilmiş.

Mevcut 5 katlı binanın üzerine, yapısal güçlendirme sistemi kullanılarak inşa edilen deniz tarafındaki ön blokta, misafir ve personel otoparkı hariç 10 kat bulunuyor.

Arka blokta ise, zemin ve tüm binayı yöneten akıllı sistemlerin yer aldığı bilgisayar katı haricinde 9 kat yer alıyor.

İki binayı köprülerle birbirine bağlayan 11 katlı orta blok, tümüyle çelik konstrüksiyon olarak tasarlanmış. Toplam 9 asansörün yer aldığı binada, 2 adet de araç asansörü bulunuyor. Çatıda ise iki ayrı yürüyüş alanı ve helikopter pisti yer alıyor. 7,5 şiddetinde depreme dayanıklı bina, 30 metreye inen 570 adet prefabrike betonarme çakma kazık ve çelik konstrüksiyon ile inşa edilmiş. Dış giydirme cephe çekme, -5 ve 50 derece sıcaklık farkları dikkate alınarak, İzmir iklim şartlarına göre dizayn edilirken, taşıyıcı sistem yatayda çelik kirişler ve düşeyde paslanmaz çelik halatlardan oluşan hafif bir konstrüksiyon olarak gerçekleştirilmiş.

CEPHE TEMİZLİĞİ İÇİN, ÖZEL RAYLI SİSTEM

Cephenin temizliği, çatıya monte edilen ray sistemi ile, yatay ve dikey olarak çalışan hareketli platformlarla yapılıyor.

Arkas binası sadece İzmir’in değil, Ege Bölgesi’nin de en akıllı binası olma özelliğini taşıyor. Isıtma, soğutma ve havalandırmada, her mekana bağımsız kontrol olanağı sağlayan, enerji tasarruflu VRV sistemi kullanılıyor. Sistemin en önemli özelliği ise, herhangi bir ünitenin arızalanması durumunda bile, sistemin çalışmaya devam etmesi.

1600 KVA gücünde elektrik trafosunun yer aldığı bina, 717 KVA gücünde iki adet jeneratör ve 2 adet 300 KVA UPS ile besleniyor.

Yangın ihbar sistemi, su arıtma ve hidrafor tesisleri, merkezi yayın ve anons gibi birçok özelliği barındıran binada, çok özel güvenlik kontrol sistemleri de yer alıyor. Arkas Holding Genel Merkez binasında İzmir’de bulunan 350 personel görev yapacak.

İzmir dışında, İstanbul, Bursa, Mersin ve Kayseri’de de faaliyet gösteren Arkas genelinde, yaklaşık 2600 personel çalışıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arkas-holding-izmire-gorkemli-bir-eser-kazandirdi_2605.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!