Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Armani Evler Kapış Kapış Satılıyor

Astaş, Maçka'daki son boş araziye Armani imzasıyla 400 milyon dolarlık konut projesi dikiyor. Lüksün sınırlarını zorlayan projede fiyatları 800 bin- 6.5 milyon dolar arasında değişen 170 dairenin yüzde 70'i üç ayda satıldı. En çok talep gören 28 penthouse'dan da sadece üç tane kaldı.

Radikal Gazetesi
Armani Evler Kapış Kapış Satılıyor

Marka sevdasının hızla arttığı Türkiye’de ultra zenginler Armani çanta, elbise, ayakkabıdan sonra artık Armani marka evleriyle yarışacak. Astaş Gayrimenkul’un dünyanın en önemli ve ünlü tasarımcılarından İtalyan Giorgio Armani’yle geliştirdiği lüks konut projesi ‘Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa’nın arkasına aldığı dev marka desteğiyle İngiliz, Arap ve Türk uç zenginleri’ Maçka’nın göbeğinde komşu yapacak.
Mayıs ayında duyurulan projenin şimdiden yüzde 70’i satılmış durumda. Özellikle penthouse’ların kapışıldığı projde fiyatları 6.5 milyon dolara kadar çıkan 28 daireden, 25’i satıldı bile. 30 yıl önce Almanya’da el emeği göz nuru çalışıp, didinerek tekstil sektöründe kurduğu Astaş’ı son yedi yıldır gayrimenkulle taçlandıran Vedat Aşçı, sektörde bir ilke imza atarak, Türklerin hızla artan marka tutkusunu konut projesine taşıdı. Maçka’da son kalan boş arazide, Teknik Üniversite’nin arkasında yavaş yavaş yükselmeye başlayan proje, daha üç ay önce satışa çıkmasına rağmen şimdiden yüzde 70’i tükenmiş durumda. Fiyatları 800 bin dolardan başlayıp, 6.5 milyon dolara kadar çıkan lüks proje, ‘Armani’ imzalı evde oturmak isteyen ultra zengin kesim tarafından adeta kapışılıyor.

İstanbul, Armani’nin ilk beşinde

Maçka’daki araziyi dört yıl önce 40 milyon dolara alan Vedat Aşçı, Astoria’da da çalıştığı dünyanın en büyük otel ve rezidans işletmecilerinden Kempinski’yle anlaşarak projenin temellerini atmış. Giorgio Armani’nin de Maçka’nın tarihi dokusundan etkilenerek, projeyi kabul ettiğini anlatan Aşçı, iki ayda el sıkıştıklarını söylüyor. Dünyada çok seçkin kişilerin ve ünlülerin villalarını, mega yatlarını yapan Armani Casa markası projelerde çok seçici davranıyor. Öyle ki Armani bugüne kadar sadece Tokyo, Dubai, Roma ve New York’ta konut projelerine markasını vermiş. İstanbul’da ‘Maçka Residence’la artık bu listede anılacak.


400 milyon dolara malolacak ve 2012 Nisan’da teslim edilecek projede toplam 170 daire olduğunu belirten Vedat Aşçı, kalan dairelerin de yılbaşına kadar satılacağını söylüyor. Dairelerin metrekare fiyatları 10-16 bin dolar arasında değişiyor. Son satışları biraz ağırdan alacaklarını anlatan Aşçı, “Projede toplam 170 daire var ve 28’i penthouse. En çok büyük dairelere talep var. Fiyatları 6.5 milyon dolara kadar çıkan penthouse’lardan üç ayda 25 tane sattık, elimizde sadece üç tane kaldı” diyor. Projeye Türkler kadar yabancı zenginlerin de çok ilgi gösterdiğine dikkat çeken Aşçı, İngiliz ve Arap dünyasından ‘çok uç’ isimlerin daire aldığını belirtiyor. Proje çok özel olunca, zaten seçkin müşterilerin geldiğini anlatan Aşçı, daha çok bildikleri isimler geldiğinden satışta özel kriterler aramadıklarını, maksimum iki görüşmede de satışı tamamladıklarını söylüyor.

‘Birinde oturayım, biri yatırım olsun’

İnsanların Armani markalı kıyafet, çantalarından sonra artık Armani markalı evleri olacağına da dikkat çeken Aşçı, Armani’nin dört farklı iç tasarım yapacağını söylüyor. 1+1’lerin 77 metrekareden başladığı projede, daireler 140, 200, 230, 260, 400 ve 500 metrekare şeklinde büyüyor. Aşçı, müşteri kitlelerini de şöyle anlatıyor: “AA plus’a hitap ediyoruz. Geçmişte yalıda yaşamış ama çocuklar gidince daha küçük evler arayanlar. Yedi yıldızlı bir otel konforuyla elini hiçbir şeye sürmek istemeyenler. İstanbul çıkışında villalara gitmiş ama şehir merkezine geri dönmeyi düşünenler. Nişantaşı-Maçka bölgesine hayran olanlar. Tabii en büyük etken de Armani imzası. Ayrıca gençler de çok ilgi gösteriyor, özellikle yeni evli çiftler. Yani projeye yatırım için değil de yaşamak için giriyorlar ama burası bittiğinde en az iki katı prim yapacak. Bunun için iki tane birden alanlar var. Birinde yaşamak, biri de yatırım için.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/armani-evler-kapis-kapis-satiliyor_82790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!