Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Artık Parti Binaları 'Akıllı'

AKP, CHP, MHP ve DP'nin Ankara'daki yeni genel merkezleri çok katlılıkları ve her türlü yeniliği içinde barındıran modern yapılarıyla dikkat çekiyor.

Milliyet Gazetesib>DP kiralık binada
DP'nin, Selanik Caddesi'ndeki genel merkezin ihtiyacı karşılayamaması nedeniyle Çetin Emeç Caddesi'nde kiraladığı bina DYP'nin 20. kuruluş yıldönümü olan 23 Haziran 2003 tarihinde açıldı. Bina, ikisi bodrum katta olmak üzere toplam 13 kat. Bodrum katlarında otopark ve mescit yer alıyor.Sigara içme yasağı var
CHP'nin, 19 Mayıs 2006'da hizmete giren yeni genel merkez binası, 27 bin 400 metrekare kullanım alanına sahip. Söğütözü'ndeki bina 3'ü zemin altında olmak üzere toplam 20 katlı. Binada 600 kişilik konferans salonunun yanı sıra 300 kişilik eğitim salonu yer alıyor. Sigara içme yasağı uygulanan genel merkezde, kafeterya ile 330 binek oto ve 10 otobüs kapasiteli bir de kapalı garaj var.
Selçuklu izleri taşıyor

AKP'nin de Söğütözü'nde satın alınan arazi üzerinde yaptırılan yeni genel merkez binasına önümüzdeki günlerde taşınması bekleniyor. Bina, dördü bodrum katı olmak üzere toplam 14 katlı. Selçuklu mimarisinin etkilerinin göze çarptığı binanın çatısında, bakırla kaplı kubbe ve mavi renkte AKP yazısı, giriş kapısının üst kısmında da, 10 adet iç içe geçmiş iki karenin oluşturduğu 8 köşeli yıldız motifi yer alıyor.
Bu motifin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Özbekistan gezisi sırasında Buhara şehrindeki eserlerde görüp beğenmesi üzerine kullanıldığı öğrenildi.Helikopter pistli

Kuşbakışı bakıldığında MHP amblemindeki "3 hilal" şeklinde olan yeni bina, zemin altında 5, zemin üstünde 14 kattan oluşuyor. Binanın üstünde bir de helikopter pisti yer alıyor. Binada, 700 kişilik iki katlı konferans salonu, her katta toplantı salonu, 85 kişilik basın toplantısı salonu, bilgi işlem merkezi, foto film merkezi yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/artik-parti-binalari-akilli_54628.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!