Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AS Çimento Devler Liginde

Akdeniz’in en büyük çimento fabrikası olmayı hedefleyen AS Çimento 2006 yılında çimento kapasitesini yüzde 170 artırarak bir rekora imza atarken 2008 ihracat hedefini 75 milyon dolar olarak açıkladı.

yapi.com.tr
4 AS Çimento Devler Liginde

kdeniz’in en büyük çimento fabrikası olmayı hedefleyen AS Çimento 2006 yılında çimento kapasitesini yüzde 170 artırarak bir rekora imza atarken 2008 ihracat hedefini 75 milyon dolar olarak açıkladı.

Yeni yatırımının ilk etabını bu ay devreye alacak olan AS Çimento, 2008 yılında ulaşacağı günlük 11 bin 500 tonluk üretim kapasitesiyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük 2’nci üreticisi olmayı hedefliyor. AS Çimento, 2005 yılında gerçekleştirdiği 5 milyon dolarlık ihracatını, 2008 yılında 25 kat artırarak 75 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

AS Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sak, sürekli yatırımlar ve istikrarlı büyümeyle AS Çimento’nun, sektörün önemli aktörü konumuna geldiğini kaydederek, “Yeni yatırımlarımızla birlikte 1,7 milyon ton çimento ve klinker ihraç ederek, yıllık ihracat hacmimizi 75 milyon doların üstüne çıkaracağız. Toplam çimento üretim kapasitemiz ise yıl sonunda 1,2 milyon tondan 3,3 milyon tona çıkmış olacak” dedi.

AS Çimento’nun yeni kapasitesiyle birlikte ihracat hacminin de önemli ölçülerde artacağına dikkat çeken Adem Sak, “Antalya limanına en yakın tesise sahip olduğumuz için hedefimiz Akdeniz havzasında bulunan ülkelere çimento vermektir. 2005 yılında Arnavutluk’dan, Kanada’ya kadar birçok ülkeye yapılan klinker ihracatına, bu yıl Orta Doğu ülkelerine çimento ihracatını ekledik. İhracatta hedefimiz önümüzdeki yıllarda Güney Avrupa ve Kuzey, Batı Afrika ülkeleri olacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/as-cimento-devler-liginde_49532.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • As çimento burdurun ve bütün göller bölgesinin yüz akı hatta antalyanın da, gurur duyuyoruz. önümüzdeki maçlarda başarılar dilerim. YANITLA
  • AS ÇİMENTO EN BÜYÜK ÜRETİM HATTINA SAHİP TÜRKİYENİN SANAYİ KOoRDİNATÖRÜ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR.BURDURUN YÜZAKI ADEM SAK GİBİ MİLLİYETÇİ VATANSEVER BİR İNSANA BU YAKIŞIRDI GURUR DUYUYORUZ. SANAYİ KENTİ BURDUR OLACAĞIZ YANITLA
  • as çimento bu kadar büyümüş iken acaba halka arz yapmayı düşünüyor mu adem sak başarılarını diliyorum.. YANITLA
  • bu kadar uzak ülkelere çimento nakletmek maliyetli olmuyor mu. yerli fabrikalarla nasıl rekabet etmeyi düşünüyorsunuz. adem sak a başarılar diliyorum. orhanverim@hotmail.com YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!