Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Asansör Sektörüne Ait Yenilikler Asansör İstanbul'daydı

Dünya asansör endüstrisindeki tüm yenilikler dört gün boyunca Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nda sergilendi. Tüyap Beylikdüzü’nde toplam 50 bin metrekarelik sergileme alanında gerçekleşen fuarda 22 ülkeden 289 katılımcı firma yer aldı.

yapi.com.tr
Asansör Sektörüne Ait Yenilikler Asansör İstanbul'daydı

Açılışını, Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED), Avrupa Asansör Sanayicileri Derneği (ELA) ile Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) başkanlarının birlikte yaptığı 16. Uluslararası Asansör İstanbul’un kapanış rakamlarına göre, fuara yurtdışından gelen ziyaretçilerin sayısı, bir önceki buluşmaya göre yüzde 15 oranında artarak 5.780 kişi oldu. Neredeyse her dört ziyaretçiden birisinin yurtdışı kökenli olduğu organizasyon, katılımcı firmalarına yeni ticaret pazarlarının kapısını açarken, milyonlarca dolarlık satış anlaşmasına da ev sahipliği yaptı. 16. Uluslararası Asansör İstanbul, hem yurt içi piyasalarda daralma hem de küresel pazarda ticaret savaşlarının yaşandığı bir dönemde, sektörüne hareket ve canlılık kattı.

2017’yi 160 milyon dolar, 2018’i ise 185 milyon dolar ihracatla kapatan ve yılsonu ihracat hedefini 200 milyon dolar olarak koyan Türk Asansör Endüstrisi’ni, dünya markalarıyla buluşturan 16. Uluslararası Asansör İstanbul’da bu yıl yine Almanya ve Çin pavilyonları yer aldı. Fuara, Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Hollanda, Finlandiya, İspanya, İsviçre, Lübnan, Mısır ve Rusya gibi 22 farklı ülkeden uluslararası markalar ile yerli büyük üreticilerin başı çektiği 289 firma katıldı.  

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, 16. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nı ziyaret etti ve AYSAD-ELA konferanslarında açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansörlerin sergilendiği fuarda, konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden yürüyen merdiven ve yollara kadar farklı kategorilerde en yeni ürün, makine, malzeme, ekipman ve teknolojiler görücüye çıktı. Özellikle bu yılki buluşmada, katılımcıların birçoğu standlarında paket asansörlere yer verdi.

Uluslararası Asansör İstanbul 2019, sadece bir sergileme alanı değil, sektör gündemlerinin konuşulduğu önemli bir bilgi paylaşım platformu da oldu. AYSAD’ın, ELA (Avrupa Asansör Sanayicileri Derneği) ile birlikte düzenlediği konferanslarda, asansörlerdeki güvenlik standartları ile ilgili güncel konular ele alındı. Fuarın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve AYSAD Başkanı Sefa Targıt’ın yönettiği ulusal panelde ise Küresel Türk Markası olmanın formülü konuşuldu. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin ile birlikte AYSAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Onursal Üyesi Tunç Timurkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Fevzi Yıldırım, Sedat Yıldız ve Can Mutlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı panel de gerçekleşti.

16. Uluslararası Asansör İstanbul ve 25-28 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asansor-sektorune-ait-yenilikler-asansor-istanbuldaydi_171841.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!