Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asansör Teknik Komitesi Oluşturulacak

Asansör sektöründe yürütülecek faaliyetleri düzenleyen mevzuatın uygulanması amacıyla Asansör Teknik Komitesi oluşturulacak. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Komitenin oluşumuna ilişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hürriyet ANKARA
1 Asansör Teknik Komitesi Oluşturulacak

Asansör sektöründe yürütülecek faaliyetleri düzenleyen mevzuatın uygulanması amacıyla Asansör Teknik Komitesi oluşturulacak. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Komitenin oluşumuna ilişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre Asansör Teknik Komitesi, Sanayi ve Ticaret, Bayındırlık ve İskan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıkları, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Türk Standardları Enstitüsü, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, TMMOB Makine Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Mimarlar Odası, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Asansör Meslek Komiteleri, Asansör Sanayici Dernekleri, Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği ve Makina İmalatçıları Birliği temsilcilerinden oluşacak.

Komite üyeleri, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının isteği üzerine 2 yıl için ilgili kuruluşlar tarafından belirlenecek.
Komite, mevzuat kapsamında yer alan asansör ve ekipmanlarını imal, ithal ve ihraç edenlerin sektörün uyum süreci ile ilgili mevcut durumunu tespit edecek, teknik mevzuat uyum sürecinde ve sonrasında ilgili yönetmelikler kapsamında yer alan sektörlerden bilgi akışını sağlayacak ve asansör sanayine hizmet verecek, ‘’Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu’’, ‘’Onaylanmış Kuruluş’’, ‘’Muayene Kuruluşu’’ ve ‘’Laboratuvar’’ ihtiyacını tespit edecek.

Komite, asansör ile ilgili her türlü konuyu inceleyecek, karşılaşılan sorunları tespit edecek ve çözüm önerileri sunacak. Komite tarafından alınan tavsiye niteliğindeki kararlar, Bakanlık tarafından değerlendirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asansor-teknik-komitesi-olusturulacak_71958.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • KOMİTE KURULMASINI OLUMLU KARŞILIYORUM.KOMİTE ÜYELERİNİN BU KONUDA YETERLİ BİLGİ VE DENEYİME SAHİP OLMALARI VEALDIKLARI KARARLARIN UYGULANMASINDA KARARLILIK GÖSTERİLMESİNDE İŞİN TAKİPCİSİ VE YAPTIRIMCISI OLMALILILAR. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!