Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aşçıoğlu Atina'ya Rezidans Kuracak

Aşçıoğlu İnşaat, iş ve sanat dünyasının komşu olduğu lüks rezidans projelerindeki markası Selenium'u, dünya markası yapmak amacıyla harekete geçti. Selenium'un dünya yolculuğunda ise ilk durağı Atina olacak. Atina'da arazi arama çalışmalarına başlayan Aşçıoğlu, ikinci hedefini ise New York olarak belirledi.

Referans GazetesiAşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, lüks rezidans projelerindeki markası Selenium'u dünya markası yapmak için kolları sıvadı. Aşçıoğlu, Atina ve New York'da Selenium Residence inşa etmeyi planlıyor.

Aşçıoğlu İnşaat, iş ve sanat dünyasının komşu olduğu lüks rezidans projelerindeki markası Selenium'u, dünya markası yapmak amacıyla harekete geçti. Selenium'un dünya yolculuğunda ise ilk durağı Atina olacak. Atina'da arazi arama çalışmalarına başlayan Aşçıoğlu, ikinci hedefini ise New York olarak belirledi.

"Markalaşma konusunda şansımız var. Bu nedenle yurtdışında projeler yapmayı planlıyoruz" diyen Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, ilk olarak Yunanlıları lüks projelerle tanıştırmayı planladıklarını açıkladı. Aşçıoğlu, "Atina'da rezidans, lüks konut yok. 2008'de Atina'da Selenium Residence inşa etmeyi hedefliyoruz. Ardından da New York'ta da aynı marka ile bir zincir oluşturmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Aynı zamanda İnşaatçılar Derneği Başkanı da olan Yaşar Aşçıoğlu, bir grup gazeteciye yeni projelerini ve sektördeki gelişmeleri anlattı. Türk inşaat sektörünün dünyada üçüncü büyük sektör olarak açıklandığını kendisine göre ise birinci olduğunu anlatan Aşçıoğlu, bu sektörden dünya markalarının çıkması gerektiğini belirtti. Aşçıoğlu şunları söyledi:

"Ülkemde milyarlarca dolar markaya harcanıyor. Markalara durmadan para ödüyoruz. Niye bizim markamız yok. Bu nedenle ben de marka olmak istiyorum. İnşaatlarımızda dünyada kimsenin kullanmadığı malzemeleri kullanıyoruz. Markalaşma konusunda şansımız var" dedi. Bu amaçla yurtdışında projeler yapmayı hedeflediklerini anlatan Aşçıoğlu, "Belediye başkanıyla ortak bir dostumuz sayesinde tanışarak Atina'da gerekli izinleri alacağız. Her şey yolunda giderse 2008'de Atina'da en az 150 daireden oluşacak bir Selenium Residence inşa etmeyi hedefliyoruz. Ardından da New York'a açılacağız" dedi.

Selenium'a yüzde 50 zam yapacağım

En son Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç'un da konut aldığı Selenium Twins'teki metrekare fiyatlarını yüzde 50 artıracağını açıklayan Yaşar Aşçıoğlu, "New York'ta Central Park'a bakan boş bir konutun metrekare fiyatı 50 bin dolar. Ben İstanbul'u satıyorum. Bundan sonra fiyatı 7 bin 500 doları 7 bin 500 euro olarak değiştiriyorum. Haftaya yeni fiyatlar devrede" dedi.

Aşçıoğlu, son dönemde çok fazla rezidansın yapıldığı ve bunların dolup dolmayacağına ilişkin bir soruya ise şu yanıtı verdi: "İstanbul'un yüzde 95'inin yıkılıp yeniden yapılması lazım. Bize şehri betonlaştırdılar deniyor. Rantiyeci olarak gösteriliyoruz. İnsanlar ölecek. Daha estetik binalar yapılması gerekmez mi?"

AK Parti kapatılırsa kaos olur

Türkiye'de kriz çığırtkanlığı yapıldığına da dikkat çeken Aşçıoğlu, ekonomi bozulduğu takdirde güvenliğin tehlikeye girebileceğini kaydetti. Aşçıoğlu, şu açıklamayı yaptı: "ABD de bir kriz yaşıyor ama ABD ve İngiltere'nin hedefi Çin'i vurmak. Zayıf bir Türkiye istemezler. Ekonomi bozulursa güvenlik tehlikeye girer. Ak Parti kapatılırsa çok kötü olur, kaos olur. Çılgınlık olur. Bu çılgınlığı kimse göze alamaz. Güneydoğu karışır. İstikrar gider. Dış dünyanın bakışı değişir. Doğru şeyi doğru zamanda yapmak lazım. Yüzde 47 oy alan bir partiyi kapatıyoruz." 

Yabancı ilgisi inanılmaz boyutta

Aşçıoğlu, Türkiye'ye yönelik inanılmaz boyutta bir yabancı ilgisinden de bahsetti. Özellikle İngilizlerin Türkiye'de satın almak için alışveriş merkezi aradığını belirten Aşçıoğlu, "Proje arıyorlar. Her hafta bir iki yabancı fonla görüşüyoruz. Kriz bir anlamda fırsat haline de geldi. 500 milyon dolar getirebiliriz. Küçük mahalle arası alışveriş merkezleriyle ilgileniyorlar" dedi. Yabancı yatırımcıların önünün açılması gerektiğini kaydeden Aşçıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "İran'a satmayız, İngilizlere satmayız, kime satacağız. Para gelmek istiyor, sen acından ölüyorsun ama 'hayır istemiyorum' diyorsun.

Selenium Projeleri

Selenium Panorama: Gayrettepe'de yer alan Selenium Panorama, 3,5 dönüme kurulu. 82 konutun yer aldığı projede 70 daire satılmış durumda. Projenin toplam satış bedeli 45 milyon euro.

Selenium Twins: Beşiktaş Fulya'da hayata geçirilen proje, 30 dönüm üzerine kuruluyor. 240 dairenin 180'i satıldı. Satışı devam eden dairelerin fiyat aralığı 1 milyon 34 bin euro ile 1.5 milyon euro arasında. Projenin toplam satış bedeli 180 milyon euro.

Selenium City: Etiler'de 11 dönüm arazi üzerine kurulan projenin konut sayısı 68. Şu ana kadar 56 konutun satışı yapılmış. Satışı devam eden dairelerin fiyat aralığı 1.4 milyon ile 2.3 milyon euro arasında. Projenin toplam satış bedeli 80 milyon YTL.


http://www.yapi.com.tr/haberler/ascioglu-atinaya-rezidans-kuracak_61456.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!