Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asfalt Sezonu Açıldı

Ankara İl Özel İdaresi’nin, köy ve belde yollarını asfaltlama çalışmalarına başlaması dolayısıyla İskitler'deki Altyapı Daire Başkanlığı’nda tören düzenledi. Ankara Valisi Kemal Önal, "Mesleğe başladığım yıllarda köylerin yol, su, elektrik ve altyapı hizmetleri ile ilgili kararlar, merkezi idare tarafından alınırdı. Bu da hizmeti geciktirirdi"

Hürriyet Gazetesi
Asfalt Sezonu Açıldı

Ankara İl Özel İdaresi’nin, köy ve belde yollarını asfaltlama çalışmalarına başlaması dolayısıyla İskitler'deki Altyapı Daire Başkanlığı’nda tören düzenledi. Ankara Valisi Kemal Önal, "Mesleğe başladığım yıllarda köylerin yol, su, elektrik ve altyapı hizmetleri ile ilgili kararlar, merkezi idare tarafından alınırdı. Bu da hizmeti geciktirirdi" dedi.

Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün lağvedilip, sorumluluklarının il özel idarelerine verilmesiyle birlikte, hemen hemen aynı sayıda işçi ve makine ile işlerin daha hızlı yapılmaya başlandığına dikkat çeken Önal, Ankara İl Özel İdaresi’nin birkaç yıl önceki hizmet programında sadece 15 kilometre yol yapılması öngörülürken, bu yıl sadece 900 kilometre ikinci kat asfalt yol yapmayı öngördüklerini söyledi.

Yeni projeler hayata geçecek

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Ceylan ise köy yollarının yapımı için bu yıl yaklaşık 55 milyon TL ayrıldığını, 219 kilometre stabilize yol, 78 kilometre birinci kat asfalt yol yapacaklarını ifade etti. Ceylan, ayrıca, bu yıl 129 içme suyu, 31 sulama tesisi ile 19 gölet projesini hayata geçireceklerini belirtti.

Bütçe payı yetersiz

İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu da, il özel idarelerine genel bütçeden yüzde 1 oranında pay ayrıldığını, ancak bu oranın il özel idarelerinin çalışmalarını güçleştirdiğini söyledi. Arslanoğlu, bu sorunun en kısa zamanda aşılması için valilerin girişimlerde bulunmasını istedi.

İkramiyesini alamayan varsa ben vereyim

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, bazı il özel idarelerinden emekli olanların ikramiyelerinin ödenmediğini öne sürdü. Ayrıca Ağar, 50-55 yaşlarındaki bazı il özel idaresi çalışanlarının zorla emekli edilmek istendiğini öne sürdü. Önal ise, "İkramiyesini alamayan varsa gelsin ben vereyim" karşılığını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asfalt-sezonu-acildi_69779.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!