Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asrın İletişim Projesi

Türkiye telekomünikasyon alanında uluslararası düzeyde dev bir yatırım projesine daha öncülük edecek. Son yıllardaki yaptığı alt ve üst yapı

Türkiyeb>Türkiye telekomünikasyon alanında uluslararası düzeyde dev bir yatırım projesine daha öncülük edecek.

Son yıllardaki yaptığı alt ve üst yapı yatırım ve teknoloji transferleri ile dünyanın sayılı telekomünikasyon kuruluşları arasında yeralan Türk Telekom A.Ş. Genel Müdürlüğü yeni yüzyılın en büyük iletişim projesi için ihale açtı. Globalleşen dünya düzeni çerçevesinde önemli bir yer tutan iletişimin kesintisiz yapılabilmesi amacı ile Telekom Akdeniz havzasındaki ülkeleri de içine alan Avrupa ve Amerika’ya geniş kapsamlı erişim sağlanması amacıyla denizaltı fiber optik kablo sistemleri kuracak. Türk Telekom’un uluslararası ihale ile gerçekleştireceği sistemin tedariki ve proje kapsamındaki işlerin planlanan sürede yerine getirilmesiyle, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri ve Amerika’yla haberleşme daha düzenli olarak yapılacak.

Deniz dibine fiber optik

Sistemi içine alan ülkelerle Türkiye arasında daha geniş kapsamlı erişim sağlanması amacını taşıyan proje, Türkiye’de ve Akdeniz’de kıyısı olan Avrupa ülkelerinden (İtalya, Fransa, İspanya) bir ya da bir kaçında termine olacak bir uluslararası denizaltı fiber optik kablo sistemi temin ve tesis edilmesi işini kapsıyor. Türk Telekom A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz günlerde açtığı ihaleye yerli firmaların yanı sıra yabancı firmalarda katılabilecekler. Sistemin kurulması ve gereli malzemelerin tedarikini de içine alan ihalede pilot firma yabancı firma olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asrin-iletisim-projesi_4396.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!