Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Asya Belediye Başkanları İstanbul’da

Küresel finansal krizin Asya kentleri üzerindeki etkisinin ele alınacağı II. Asya Belediye Başkanları Forumu, 31 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde Pendik’te yapılacak.

yapi.com.tr
Asya Belediye Başkanları İstanbul’da

Küresel finansal krizin Asya kentleri üzerindeki etkisinin ele alınacağı II. Asya Belediye Başkanları Forumu, 31 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde Pendik’te yapılacak. II. Asya Belediye Başkanları Forumu’na, AMF (Asian Mayor Forum) Genel Sekreteri Mohammad Khodadadi’nin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışından 112 şehir ve kurum adına yaklaşık 300 kişinin katılması bekleniyor.

Bu yıl yapılacak olan II. Asya Belediye Başkanları Forumu’nun ana konusu; ABD ve AB ülkelerinde yaşanan ekonomik krizin tüm dünyayı etkilemesi nedeniyle “Küresel Finansal Krizin Asya Kentleri Üzerindeki Etkisi” olarak belirlendi. II. Asya Belediye Başkanları Forumu’nun Cuma günü yapılacak ilk gününde; Ekonomik ve Mali Krizin Asya Kentlerine Etkisi, Kentler Diplomasisi ve Yerel Yönetimlerin Barışa Katkısı ve Hizmet Süreçlerinde Halkın Yönetime Katılması ele alınacak.

Söz konusu forumun ikinci gününde ise Afet ve Risk Yönetimi, Hizmet Kalitesinin Artması İçin Deneyim ve Teknoloji, Katılımcılığın Geliştirilmesine Yönelik Araçlar ve Yöntemler, Kent Sağlığı, Uyarlanabilir Örnek Uygulamaların Yaygınlaştırılması ile Kentsel Dönüşümde ve Şehir Planlamasında Kamu Katılımı konusunda oturumlar gerçekleştirilecek.

Asya Belediye Başkanları Forumu; Tahran Belediyesi ile Asya Parlamenterler Asamblesi’nin Asya Parlamenter Meclisi tarafından 2007 yılında ortak girişim olarak kuruldu. Forum, Asya’da yerel yönetim ve kentsel kalkınma konularında Asya yerel hükümet kurumları ve vatandaşları arasında işbirliğinin desteklenmesini amaçlıyor.

2008 tarihinde Tahran Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Asya Belediye Başkanları Forumu’nun ana konusu “Vatandaşlar İçin Asya: Daha İyi Bir Yaşam İçin Bütünleşme” olmuştu.

Tarih: 1 – 2 Nisan 2011
Saat:  10.00
Yer:  The Green Park Hotel Pendik / İstanbul

http://www.yapi.com.tr/haberler/asya-belediye-baskanlari-istanbulda_86566.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!