Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Asyaport Türkiye'de Örnek Gösterilebilecek Bir Liman"

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Kabdaşlı, ''Asyaport, temizliği, düzeni ve şantiye alanıyla yapım aşamasında bile Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir liman'' dedi.

yapi.com.tr / AA
"Asyaport Türkiye'de Örnek Gösterilebilecek Bir Liman"

Tekirdağ'ın Barbaros beldesinde inşası devam eden ve tam kapasite ile çalıştığında yılda 2,5 milyon konteyner hareketine ulaşması beklenen Asyaport'a İTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyelerinden tam not verildi.
Bitirildiğinde dünyanın ikinci büyük konteyner operatörü Mediterranean Shipping Company (MSC) tarafından ana liman amaçlı kullanacağı belirtilen Asyaport'ta liman inşası devam ederken, İTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Kabdaşlı başkanlığındaki heyet de inşaat mühendisliği açısından Asyaport'ta incelemelerde bulundu.
    
Asyaport Proje Direktörü Hakan Kavlakoğlu rehberliğinde Asyaport'taki liman inşaatını gezen heyet, liman yapımı için kullanılan hafriyat sahalarını ve taş blokların alındığı bölgeleri inceledi. Prof. Dr. Kabdaşlı, inşaat mühendisliği alanında Asyaport'u incelemek üzere Tekirdağ'a geldiklerini söyledi. Kabdaşlı, ''Asyaport, temizliği, düzeni ve şantiye alanıyla yapım aşamasında bile Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir liman. Güzel bir liman, temiz bir şantiye. Burada titiz bir çalışma var. Buradaki çalışmaları eğitim veren arkadaşlarımızın da görmesini istedik'' dedi. Asyaport limanının planlanmasında katkıları olduğunu anlatan Kabdaşlı, inşaat başlamadan Asyaport limanının maketini laboratuvarlarında yaptıklarını ifade etti.

Liman incelemelerine, İTÜ İnşaat Fakültesi'nde Araştırma Görevlileri Taylan Bağcı, Adil Akgül, Elif Oğuz ve Öğretim Görevlisi Dr. Nilay Elginöz de katıldı.

ETİKETLER: kurum proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/asyaport-turkiyede-ornek-gosterilebilecek-bir-liman_91817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!