Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence Mayıs'ta Hizmette

Dati Yatırım Holding AŞ Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Süvarioğlu, ''25 milyon dolarlık yatırım yaparak, Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence projelerini finale erdirdik. Burada 12 bin metre kapalı alanı ve 8 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Rezidansların metrekaresi 35 ile 50 avro, butikler ve kafe gibi mekanların metrekaresi

yapi.com.tr / AA
Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence Mayıs'ta Hizmette

Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence Mayıs'ta hizmete açılacak. Dati Yatırım Holding AŞ Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ulvi Süvarioğlu, ''25 milyon dolarlık yatırım yaparak, Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence projelerini finale erdirdik. Burada 12 bin metre kapalı alanı ve 8 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor'' dedi.
    
Ataköy Marina Park'ta düzenlediği basın toplantısında konuşan Süvarioğlu, günümüzde tüketim ihtiyaçlarının hızlı değiştiğini ve değişimler yaşandığını belirterek, bu gibi yerlerde yatırımların aktif tutulması gerektiğini kaydetti.
Süvarioğlu, Ataköy sahilindeki bu proje üzerindeki alanın özel mülkiyete verilemeyeceğini, ancak kiralama yapılabileceğini ifade ederek, 2005 yılındaki özelleştirmenin ardından Shareton Ataköy Otelini 60 milyon dolarlık yatırım ile yenilediklerini ve bu yıl otelcilik ve turizm açısından iyi olacağına inandıklarını söyledi. Bu sektördeki yatırımların önünün açık olduğuna inandığını anlatan Süvarioğlu, Galleria Alışveriş Merkezinde de tüketici ihtiyaçlarını düşünerek, sigara yasağından dolayı ortalama 15 milyon dolarlık yatırım ile dış alana kafeler açtıklarını aktardı.
    
Süvarioğlu, Ataköy Marina'ya büyüklüklerine bağlı olarak 500 yat bağlanabildiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Mega yatlar için de projelerimiz bulunuyor. Cruise turizminin Türkiye'ye gelmesini istiyoruz. Burası daha önce Regata denilen bir yerdi. İlk açıldığında canlı müzik yapılan bir konsepteydi. Buralar güvenlik nedeniyle tellerle çevrildiği için marina alanından adeta tecrit edilmişti. 4 sene uğraşlardan sonra bu alanı temizledik. 25 milyon dolar civarında gelir kaybımız oldu. Bunun üzerine de 25 milyon dolarlık yatırım yaparak, Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence projelerini finale erdirdik. Burada 12 bin metre kapalı alanı ve 8 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Farklı markalarda, farklı kesimlere hitap edilecek mekanlar oluşturduk. Hem fiyatlama açısından her müşteriye hitap edilebilsin ve hem de günün farklı zamanlarında hizmet verebilsin istedik.''
    
''Sahili halk ile buluşturmak istiyoruz''
    
Otel, yat bağlama yeri, alışveriş yerlerinin bulunduğu bir yaşam merkezi oluşturduklarını ifade eden Süvarioğlu, ''Biz, sadakatli müşteri grubuna hitap ediyoruz. Alışveriş merkezlerindeki kuru kalabalıklar ticarette işe yaramaz. 24 saat yaşayabilecek, ticari projenin yanında sosyal proje olarak değerlendirmek istedik. Sahili halk ile buluşturmak istiyoruz. 70 ile 300 metrekare arasında rezidanslar yaptık. 5 yıla kadar ofis ya da ev olarak da kiralama yapabiliriz. Park sorunu asla olmayan bir konsept oluşturduk'' diye konuştu.
    
Rezidanslarda kira bedeli...
    
Toplantıda soruları da yanıtlayan Süvarioğlu, rezidansların kira bedeline ilişkin, ''Biz burada satış yapamıyoruz, çünkü bu alan bizim mülkiyetimize bağlı değil. Maksimum 2038 yılına kadar kiralama yapabiliriz. Bizim konseptimiz içerisinde lira, avro, dolar olarak fiyatlarımız var. Rezidansların metrekaresi 35 ile 50 avro, butikler ve kafe gibi mekanların metrekaresi 25 ile 50 dolar arasında bulunuyor. Şu anda kafelerin tamamı kiralandı'' dedi.
 Mega yat projesine ilişkin soruya da Süvarioğlu, bütün ön izinleri ve ÇED raporlarını aldıklarını belirterek, Maliye Bakanlığı'nın bu fiyatları belirlediğini, projenin hayata geçirilebilmesi için fiyatların makul olması gerektiğini kaydetti.
Marina yatırımının, kar olarak uzun geri dönüşü olduğunu anlatan Süvarioğlu, ''Eğer biz, cruise projesine başlamış olsaydık, 500 milyon doları, sadece deniz dolgusu yapmaya harcayacaktık'' dedi.
    
''35 ile 40 milyon dolar faaliyet karlılığı hedefliyoruz''
    
Metrekare fiyatlarının neye göre belirlendiğiyle ilgili soruya da Sürvarioğlu, ''Biz burayı 200 milyon dolara özelleştirmeden aldık. 800 bin dolar civarında faaliyet karlılığı vardı. Biz bu yıl 35 ile 40 milyon dolar arasında faaliyet karlılığı hedefliyoruz. Bu alan için 600 milyon dolarlık yatırım hedefledik ve bunun 120 milyon dolarını gerçekleştirdik. Mayıs ayında açılışımızı yapmayı planlıyoruz. Ataköy Marina Park ve Marina Park Residence, İstanbul Boğazı'ndan sonra en çok ilgi çekecek bir yaşam merkezi olacak. Şu andaki kiralama fiyatları gelecek yıl 2 katına çıkacaktır'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoy-marina-park-ve-marina-park-residence-mayista-hizmette_91053.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!