Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ataköylüler, Müteahhidin Çamları Sökmesini Önledi

Ataköy 8. kısımda 7 bin 880 metrekarelik yeşil alanı 2004 Ağustos ayında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 4,8 trilyon lira bedelle bir müteahhide sattı.

Zamantaköy 8. kısımda 7 bin 880 metrekarelik yeşil alanı 2004 Ağustos ayında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 4,8 trilyon lira bedelle bir müteahhide sattı.

Arsayı alan müteahhit dün sabah sıradan değil, dikkat çekmemesi için aralıklı olarak 50 kadar çam ağacını kökleriyle birlikte söktü. Çamların azaldığının fark edilmemesi için kesim yerinde söküm yapıp yerini örten müteahhit, dün semt sakinlerine yakalandı. 13 yıl önce elleriyle diktikleri ağaçların iş makinesiyle söküldüğünü gören Ataköylüler topluca kesime karşı çıktı. Kesim yapan müteahhit ve adamları kendileriyle tartışan ve sökümü engelleyen semt sakinleriyle baş edemeyince çareyi kaçmakta buldu. Söktükleri ağaçları bir kamyona yükleyen müteahhit ve adamları devirdikleri bazı çamları alamadan olay yerinden ayrıldı. Semt sakinleri ağaçların kesilmemesi için imza kampanyası başlattı.

Ata Sitesi yöneticisi Süreyya Ağır, “Biz 13 yıl önce bu evi satın aldığımızda burası yeşil alandı. Çam ağaçlarını kendi elimizle diktik. Ağaçların sökülerek buranın yapılaşmasına izin vermeyeceğiz. Burası nefes aldığımız tek yer.” dedi. Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’e “Burası yeşil alan kalacak” sözünü hatırlatan Süreyya Ağır, semt sakinlerinin müteahhide karşı yapacağı toplantıya başkan Erzen’i de davet etti. Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ağaçları izinsiz kesen kişiler hakkında zabıt tuttu. Semt sakinleri, yeşil alanı inşaat yapmak üzere Ataköy 5. kısımdaki caminin eski imamı Eftel Karabıyık ile ortağı Gül adlı bir inşaat firmasını aldığını ileri sürdü. Eftel Karabıyık daha önce de Florya’da yıkılan bir evin sahibi olarak medya karşısına çıkmıştı.

Ataköy 7., 8. ve 9. kısım muhtarı Aylin Keserkaya da çamları deviren müteahhide karşı semt sakinlerine destek verdi. Muhtar Keserkaya, “Ataköy sakinleri duyarsız değil. Burası yeşil alan olarak kalacak.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoyluler-muteahhidin-camlari-sokmesini-onledi_28617.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!