Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ataköylülerin "İlave Pist" İsyanı

İspirtohane Kültür Merkezi'nde düzenlenen, "Konutlarımızın içine pist istemiyoruz" konulu toplantıda, Ataköy sakinleri adına konuşan Celal Beşiktepe, Atatürk Havalimanı'ndaki 2300 metre uzunluğunda "06-24" olarak tanımlanan kısa pistin uzatılması amacıyla inşaat çalışması başlatıldığını öne sürdü.

CNN Türk
Ataköylülerin "İlave Pist" İsyanı

Ataköy sakinleri, Atatürk Havalimanı'na yapılacak ilave pistin, oturdukları konutları da kapsayacağını öne sürerek, pistin uzatılmasına ilişkin, "İdari işlem ve eyleminin iptali" istemiyle toplantı düzenledi. İspirtohane Kültür Merkezi'nde düzenlenen, "Konutlarımızın içine pist istemiyoruz" konulu toplantıda, Ataköy sakinleri adına konuşan Celal Beşiktepe, Atatürk Havalimanı'ndaki 2300 metre uzunluğunda "06-24" olarak tanımlanan kısa pistin uzatılması amacıyla inşaat çalışması başlatıldığını öne sürdü.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün pistin uzatılması işine ait, "idari işlem ve eyleminin" iptalini istediklerini belirten Beşiktepe, Ataköylüler olarak, hukuka ve kamu yararına aykırı sürdüğünü savunduğu ilave pist inşaatına karşı, çeşitli eylemler başlatma kararı alacaklarını söyledi.

DHMİ'nin, pist uzatarak Atatürk Havalimanı'nın artan trafik talebini yerleşim alanlarının üzerinden karşılamaya çalışmakta olduğunu savunan Beşiktepe, "Pistin uzatılması konusunda 'bir plan ve program olup olmadığı' şeklindeki dilekçelerimize, 'kesin bir karar yoktur' diye yanıtlayan DHMİ, pistin inşaatına başlamıştır. DHMİ'nin bu tutum ve davranışı idarenin güvenirliği ilkesine, hukuka ve kamu yararına açıkça aykırıdır. 'Sahillerimizden, yaşam alanımızdan ellerinizi çekin', talebiyle ortak ve etkin eylemler yapma kararı alacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoylulerin-ilave-pist-isyani_74538.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!